Wkładki ortopedyczne wybrane dla Ciebie
FootWave™ KIDS
POZIOM 1: KOŚLAWOŚĆ STÓP I KOLAN
FootWave™ KIDS SUPI
POZIOM 2: KOŚLAWOŚĆ FUNKCJONALNA STÓP...
FootWave™KIDS SUPI 3/4
POZIOM 2: PŁASKOSTOPIE, KOŚLAWOŚĆ...
FootWave™ KIDS SUPI PRO
POZIOM 3: STOPA PŁASKO-KOŚLAWA, BÓL...
FootWave™ PŁASKOSTOPIE
PALCE MŁOTECZKOWATE, ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA,...
FootWave™ OSTROGA PIĘTOWA
BÓL PIĘTY, ZAPALENIE ROZCIĘGNA PODESZWY, OSTROGA...
FootWave™ SUPI
NADMIERNA PRONACJA, BÓLE PRZECIĄŻENIOWE, STOPA...
FootWave™ SUPI 3/4
PŁASKOSTOPIE, KOŚLAWOŚĆ STÓP I KOLAN
FootWave™ HALLUX
PALUCH OGRANICZONY, PALUCH KOŚLAWY, BUNION
FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE
ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA, PALCE MŁOTECZKOWATE
FootWave™ VERSA MAN
OBUWIE ELEGANCKIE, ZWĘŻANE MOKASYNY
FootWave™ LADY VERSA
KOTURNY, KOZAKI, PLATFORMY, OBUWIE NA OBCASIE
FootWave™ LADY PREGNA
ZMĘCZONE STOPY CIĄŻĄ, STOPA WRAŻLIWA
FootWave™ LADY HIGH HEEL
SZPILKI, WYSOKIE OBCASY
FootWave™ SPORT
AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA, BIEGANIE, PRZECIĄŻENIA SPORTOWE
FootWave™ SOFTY
BÓL PIĘTY, ZAPALENIE ROZCIĘGNA PODESZWOWEGO, OSTROGA...
FootWave™ FOOTBALL
PIŁKA NOŻNA, RUGBY, FUTBOL AMERYKAŃSKI, UNIHOKEJ
FootWave™ PLAY
ZAJĘCIA W-F, GIMNASTYKA, AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA,...
FootWave™ SLIM
DO OBUWIA WĄSKIEGO, HALUKSY, PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE
FootWave™ - Dynamiczne wkładki ortopedyczne
Na tej stronie znajdziesz wszystkie dostępne w sprzedaży modele dynamicznych wkładek ortopedycznych FootWave™, które możesz zamówić z błyskawiczną wysyłką do Twojego domu lub z odbiorem w paczkomacie. Klikając w wybrany model wkładek znajdziesz szczegółowe informacje na temat ich zastosowania oraz działania. Zachęcamy również do zapoznania się z wpisami na blogu (przejdź do: Strefa wiedzy), gdzie znajdują się artykuły nt. wkładek ortopedycznych, o badaniach stóp, opisy schorzeń i dolegliwości kończyny dolnej oraz najważniejsze - ćwiczenia dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy również do śledzenia nas na Facebooku, gdzie znajdziecie najświeższe promocje na wkładki, relacje na żywo, ciekawostki, konkursy i moc innych atrakcji!
Jakie wkładki wybrać?
Szukasz odpowiednio dopasowane dla Ciebie wkładki korygujące? Najczęściej wybór jest prosty, dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave™ mają tak nazwane modele, aby zamówienie właściwej wkładki nie stanowiło problemu. Jeśli jednak nie jesteś pewna lub pewny jakie dobrać wkładki ortopedyczne do butów, których używasz na co dzień, przedstawiamy prosty schemat, który naprowadzi Cię na najlepsze wkładki ortopedyczne dla Ciebie:
1. Co dolega Twoim stopom?
Jeśli wiesz, jaki problem stóp dokucza Ci najbardziej, sprawdź, czy nie w naszej ofercie modelu wkładek, który jest dedykowany tej dolegliwości. Dla przykładu, dla osób borykających się bólem przodostopia i szukających wkładki na płaskostopie model FootWave™ PŁASKOSTOPIE będzie najodpowiedniejszy. Jeśli masz problemy z haluksami - wybierz wkładki ortopedyczne FootWave™ HALLUX. Teraz wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar i gotowe!
2. Czy masz diagnozę od specjalisty?
Najlepiej, jeśli problem był konsultowany ze specjalistą, np. ortopedą, fizjoterapeutą, biomechanikiem, podologiem czy specjalistą od wkładek FootWave™ lub Vasyli Medical (szczególnie w przypadku dzieci!). Często w zaleceniach po takiej konsultacji znajdziesz informacje o zdiagnozowanej dolegliwości stóp i rodzaju wkładki, jakie powinny być zastosowane.
Każdy model wkładek ortopedycznych FootWave™ ma pod nazwą wypisane główne obszary zastosowań. Mając diagnozę lub zalecenia od specjalisty łatwo wtedy zidentyfikować najlepszy model wkładek.
Jeśli na zaleceniach od specjalisty masz wskazany rodzaj wkładek, którego nie możesz znaleźć, to może być to kwestia nazewnictwa określającego to samo. Np. wkładki supinujące to dokładnie to samo co wkładki ortopedyczne na koślawość czy wkładki na nadmierną pronację.
3. Napisz lub zadzwoń do nas!
Jeśli wahasz się między modelami, nie masz diagnozy czy zaleceń od specjalisty lub nie masz pewności co do swojego problemu ze stopami czy postawą, skontaktuj się z nami a wspólnie uda nam się znaleźć najlepsze rozwiązanie i dopasować ortopedyczne wkładki do Twoich potrzeb.
Skontaktować można się z nami na wiele sposobów:
- drogą mailową pod adresem info@footwave.pl
- przez formularz kontaktowy
- w wiadomości na Facebooku
- telefonicznie +48 506 310 411
4. Wykonaj badanie stóp
To najpewniejszy sposób dobrania wkładek ortopedycznych. Najwięcej informacji dostarczy Ci komputerowe badanie stóp. Dzięki temu dowiesz się dokładnie co Ci dolega i jaki rodzaj wkładki wybrać. Większość naszych partnerów, u których możesz kupić wkładki FootWave™ stacjonarnie wykonuje taką usługę - sprawdź najbliższy punkt zaopatrzenia w Twojej okolicy korzystając z mapki w sekcji kontakt i umów się na wizytę!
Źle dobrane wkładki ortopedyczne
Zdarza się, że zwracają się do nas osoby, które obawiają się niewłaściwego wyboru dynamicznych wkładek ortopedycznych. O ile źle dobrany rozmiar może skutkować dyskomfortem, czy nawet niemożliwością skorzystania z wkładek, to drobna pomyłka w wyborze modelu nie jest już taka groźna. Dlaczego? Ponieważ wszystkie wkładki z linii medycznej oparte są o tę samą budowę a różnią się dodatkowymi elementami dedykowanymi do wybranego schorzenia (np. wkładki ortopedyczne na haluksy będą miały dodatkowe wsparcie dużego palucha a wkładki na płaskostopie pelotę metatarsalną). Dzięki temu wspólne elementy wkładki, które sprawiają, że jest dynamiczna, wspierają jednakowo główne przyczyny powstawania większości powszechnych problemów ze stopami. Przede wszystkim korygują i kontrolują tzw. nadmierną pronację (potocznie koślawość) oraz wspierają łuki podeszwowe.
Przykładowo, jeśli Pacjent, który powinien wybrać wkładkę na płaskostopie a omyłkowo wybierze model na ostrogę piętową i tak odczuje efekt, gdyż anatomiczne wysklepienie łuków podeszwowych oraz korytko piętowe w modelu FootWave™ OSTROGA PIĘTOWA będą również leczyć i zapobiegać powstawaniu płaskostopia.
Jeśli Twoje stopy dotknięte są dwoma schorzeniami, jak np. haluksy i płaskostopie, to wybieramy model dedykowany na problem, który dokucza najbardziej lub konsultujemy to ze specjalistą.
Co to oznacza, że wkładki są dynamiczne?
Wkładki ortopedyczne FootWave™ są dynamiczne, ponieważ zapewniają prawidłowe działanie i wsparcie w każdej fazie cyklu chodu. To bardzo ważne! Zdarzają się bowiem na rynku wkładki, które aktywnie wspierają stopy tylko statycznie w pełnym obciążeniu... czyli kiedy stoimy. A przecież wkładki ortopedyczne są do chodzenia!
Elementy jakie musi posiadać wkładka ortopedyczna, aby działała dynamicznie
- Płaska, stabilna platforma podeszwowa wkładki - czyli płaski spód wkładki. Dzięki temu wkładki ortopedyczne FootWave™ idealnie imitują prawidłowe podłoże dla stopy a wkładki nie przemieszczają się.
- Głębokie korytko piętowe - wymagane, aby utrzymać stopę w pozycji neutralnej podczas pełnego obciążenia, ale również aby ograniczyć nadmierny zakres pronacji czy supinacji. To główny element, dzięki któremu przywracany jest stopie prawidłowy wzorzec chodu.
- Amortyzator kierunkowy tyłostopia (pięty) - najlepiej podwójny: jedna jego część pozwala na przyjęcie nadmiaru energii podczas kontaktu pięty z podłożem (amortyzacja), a druga kierunkuje w odpowiednim zakresie ruch stopy podczas rozpoczęcia kroku.
- Anatomiczne wysklepienie łuków podeszwowych - bez wyraźnego rozróżnienia na łuk podłużny i poprzeczny, gdyż nasze stopy również nie mają ich widocznie rozdzielonych (są to określenia umowne). Łuki muszą być wyprofiowane tak, aby odpowiadać anatomicznej budowie .
Jakich elementów unikać we wkładkach
- Zaokrąglony, obły spód wkładki - sprawia, że podczas obciążenia tyłostopie (pięta) będzie skręcać (rotować) w sposób niekontrolowany, wkładka będzie obracać się w obuwiu i nie ma szans na korekcję i utrzymanie prawidłowej postawy.
- Wyraźnie wydzielony łuk, zarówno podłużny i/lub poprzeczny - spójrzmy proszę na swoją stopę, czy łuki na nich są oddzielone? Wysklepienie stopy jest jak kopuła, czasza, i takie samo anatomiczne wyprofilowanie powinna mieć wkładka.
- Uniesienie łuku poprzecznego (pelota / wyniosłość metatarsalna) w złym miejscu (za blisko paliczków, zachodząca na palce) - w celu odciążenia i wysklepienia łuku poprzecznego uniesienie takie (łezka) powinna być umieszczona na wysokości śródstopia, unosząc obszar rozcięgna podeszwowego, gdyż to ono jest odpowiedzialne za wysklepianie łuków. Mechaniczne uniesienie łuku bezpośrednio tam gdzie powstają nam odciski będzie prowadziło do jeszcze gorszych przeciążeń w tym miejscu, zaburzy dodatkowo biomechanikę poruszania się.
- Wkładki do butów bez korytka piętowego - nawet jeśli będą wysklepione prawidłowo łuki podeszwowe (np. we wkładkach na płaskostopie podłużne lub płaskostopie poprzeczne), to brak kontroli pięty (tyłostopia) będzie nadal prowadziło do nadmiernej pronacji (koślawości - pięta ucieka na zewnątrz, staw skokowy skręca do wewnątrz) oraz nadwyrężenia ścięgna Achillesa, co jest główną przyczyną płaskostopia. Takie wkładki będą tylko zaleczać skutki, nie usuwając przyczyny.
- Wkładki ortopedyczne z odlewu czy odcisku - czyli pobranie formy chorej stopy. Wkładki zrobione tylko na takiej podstawie będą odzwierciedleniem nieprawidłowego kształtu stóp i będą go utrwalać. W przypadku korekcji, ciężko jest ustalić jej faktyczną wartość w odniesieniu do formy pobranej tylko w jednej pozycji. Wkładki ortopedyczne wykonywane tą metodą będą skuteczne tylko, jeśli poprzedza je właściwia diagnostyka (np. badanie stóp), stopień korekcji jest precyzyjnie dobrany do potrzeb Pacjenta a wkładki ortopedyczne posiadają wszystkie niezbędne elementy, aby działały prawidłowo.
- Żelowe wkładki do butów - choć dają pozorną ulgę, ze względu na swoją miękkość, to znacząco utrudniają usztywnienie się struktur więzadłowo-mięśniowych odpowiedzialnych za utrzymanie ciężaru ciała i wybijanie się. Z tego powodu stopa "pływa" na takich wkładkach a cały układ ulega dużemu przeciążeniu, w konsekwencji pogarszając kondycję stóp i wady postawy.
Unikając w/w wad w konstrukcji wkładki zapobiegniesz pogarszaniu się Twoich problemów ze stopami i zmniejszysz ryzyko rozwoju wady postawy!
Szeroki wybór wkładek - wkładki ortopedyczne do butów każdego rodzaju
Większość modeli dynamicznych wkładek ortopedycznych FootWave™ dopasujesz bez problemu do każdego rodzaju obuwia codziennego, jak adidasy i sneakersy, trampki, buty sportowe czy wyjściowe. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy rodzaj obuwia pozwoli na dopasowanie pełnowymiarowej wkładki. W takiej sytuacji możemy zaproponować modele dedykowane wybranemu rodzajowi obuwia:
- FootWave™ LADY HIGH HEEL - wkładka odciążająca dla osób kochających obuwie na wysokim obcasie i szpilek
- FootWave™ LADY VERSA - do obuwia lekko zwężanego, na średnim obcasie (np. kozaki)
- FootWave™ VERSA MAN - wkładki ortopedyczne dla mężczyzn, do obuwia wyjściowego, mokasynów i tzw. "lakierek".
- seria KIDS - dla dzieci i do obuwia dziecięcego
Dynamiczne wkładki do butów zmniejszają ból
Najważniejsze - zmniejszają ból nie tylko stóp, ale również kolan czy kręgosłupa (szczególnie w dolnym jego odcinku). Dzieje się tak ponieważ nasz produkt wspiera prawidłową postawę ciała u samego jej fundamentu. Jeśli wyprostujemy nieprawidłowe ustawienie stóp, to wpłyniemy pozytywnie na to, jak ustawione są stawy skokowe, kolana, na symetrię stawów biodrowych i całego kręgosłupa. W ten sposób przywracamy prawidłowy środek ciężkości i wyrównujemy osie ruchu całego ciała oraz redukujemy ból we wszystkich partiach. Dlatego też wkładki ortopedyczne powinny być stosowane jako leczenie i profilaktyka wad postawy.
Badanie stóp i dobór wkładek ortopedycznych
Wykonanie badania stóp u specjalisty jest najlepszą gwarancją odpowiedniego doboru wkładek ortopedycznych. Często podczas jednej wizyty wykonamy badanie stóp, specjalista wykona odpowiedni wywiad oraz dodatkowe badania, np. w kierunku diagnostyki wad postawy. Pozwala to indywidualnie podejść do problemu, wybrać odpowiedni modelale też zlecić dodatkowe zabiegi lub ćwiczenia, które kompleksowo wpłyną na poprawę stanu zdrowia. Możliwe też, że konieczne będzie, aby wykonać indywidualne wkładki ortopedyczne dopasowane do stopy Pacjenta (np. Vasyli Medical, wykonanej z termoformowalnych materiałów).
Na badanie stóp powinny zgłosić się przede wszystkim osoby z silnym bólem, chorobami towarzyszącymi lub kiedy schorzeń stóp jest więcej niż jedna. Taki proces rekomendujemy również dla sportowców oraz osób prowadzących aktywny tryb życia, którzy wymagają uwzględnienia dodatkowych czynników wysiłkowych. Porady warto również zasięgność w przypadku dzieci.