FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE

ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA, PALCE MŁOTECZKOWATE 


Tabela rozmiarów
Ilość
para
142,00

Suma:
198,00
 •   Wysyłka 24h

  Zamówienia złożone do godziny 12:00 są wysyłane tego samego dnia.

 •   Do darmowej dostawy brakuje 199,00 zł

Opis

FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE

ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA, PALCE MŁOTECZKOWATE 

Zaopatrując się we wkładki FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE:

 • POCZUJESZ ULGĘ W BÓLU PRZEDNIEJ CZĘŚCI STOPY Dzięki specjalnie zaprojektowanemu kształtowi wkładki stopa jest dobrze podparta i ból związany z płaskostopiem znika.
 • ZAPEWNISZ WSPARCIE ŁUKÓW PODESZWOWYCH Wkładki FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE posiadają dodatkową wyniosłość śródstopia (pelotę metatarsalną) dla wsparcia wysklepienia poprzecznego stopy.
 • ZMNIEJSZYSZ BÓL KOLAN, BIODER, PLECÓW (KRĘGOSŁUPA) Prawidłowe wysklepienie łuków podeszwowych i ustawienie stopy redukuje przeciążenia w wyższych partiach, zmniejszając ból. Przywraca symetrię chodzenia i postawy ciała.
 • ZWIĘKSZYSZ KOMFORT PORUSZANIA SIĘ Miękki materiał wyściółki zapobiega obtarciom i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne.
Koślawość a wkładki ortopedyczne

Najskuteczniejsze wkładki na płaskostopie poprzeczne spośród wkładek ortopedycznych FootWave™

UWAGA! Oferowana para wkładek jest długości 3/4 i jest to prawidłowa ich konstrukcja, zapewniająca poprawne działanie. Szukasz wkładki na płaskostopie poprzeczne pełnej długości? Model FootWave™ PŁASKOSTOPIE będzie odpowiedni: zobacz więcej ->.

Dolegliwości bólowe związane z płaskostopiem poprzecznym (tzw. metatarsalgią) utrudniają codzienne funkcjonowanie i znacząco wpływają na jakość życia. Wkładki FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE zostały zaprojektowane przez podiatrów w celu skorygowania nadmiernej pronacji, koślawości stóp i opadających łuków podeszwowych. Pomagają zmniejszyć ból nadwyrężonych stóp oraz poprawiają ogólna postawę ciała. Zapewniają idealne biomechaniczne wsparcie podczas chodzenia i codziennych aktywności.

Poprzez specjalne, anatomiczne wyprofilowanie łuków podeszwowych unoszą odpowiednio kości śródstopia i rozcięgno podeszwowe, odciążając je i pozwalając na regenerację, jednocześnie hamując rozwój deformacji w obrębie kości śródstopia i przodostopia. Korytko piętowe kontroluje ułożenie i ruch tyłostopia, dbając o to, aby stopy były ustawione prawidłowo podczas chodzenia w każdej fazie cyklu chodu. Takie leczenie usuwa bezpośrednie przyczyny powstawania płaskostopia poprzecznego.

Poprzez przywrócenie naturalnego wzorca chodu wkładki FootWave™ łagodzą wiele innych, powszechnych dolegliwości bólowych, takich jak ból kręgosłupa i kolan. Dzięki tym wkładkom uzyskasz komfort poruszania się, a Twoje stopy będą mniej zmęczone. Dynamiczne wkładki FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE stabilizują stopę oraz redukują przeciążenia. Wkładki FootWave™ mogą być stosowane zarówno w przypadku leczenia chorób stopy, jak i w ramach profilaktyki występowania nieprawidłowości budowy stóp i postawy.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

Szczegóły produktu

Objawy płaskostopia poprzecznego

Są one bardzo charakterystyczne. Opadnięte łuki podeszwowe są widoczne gołym okiem, ale zalecane jest badanie na podoskopie lub innym sprzęcie do diagnostyki stóp (np. komputerowe badanie stóp). Widać wtedy wyraźnie, jak cała powierzchnia stopy dotyka podłoża, co nie jest naturalne - prawidłowo odcisk stopy powinien wyglądać tak: [rysunek].

Pacjent odczuwa ból, szczególnie w okolicach przodostopia, tam gdzie zaczynają się paliczki, często określany jako kłujący lub nieznośne mrowienie. Stopa wydłuża i rozszerza się, co utrudnia dopasowanie dotychczas stosowanego obuwia.

Przyczyny powstawania płaskostopia poprzecznego

Bezpośredni powód powstawania płaskostopia poprzecznego to nadmierna pronacja (tzw. koślawość), czyli nieprawidłowe ułożenie tyłostopia (pięta na zewnątrz, staw skokowy do wewnątrz), co powoduje przeciążenie rozcięgna podeszwowego i/lub nadmierne przeciążanie przodostopia (nadwaga, obuwie na obcasie, dźwiganie, niektóre dyscypliny sportowe, jak np. bieganie). Inne czynniki sprzyjające płaskostopiu (zarówno poprzecznemu jak i podłużnemu) to urazy i choroby rozcięgna podeszwowego (np. zapalenie rozcięgna, tzw. "ostroga piętowa"), brak aktywności fizycznej.

Płaskostopie poprzeczne - leczenie

Terapia płaskostopia poprzecznego powinna być prowadzona zarówno pod kątem usuwania / redukcji skutków, czyli bólu, dyskomfortu, opadnięcia łuków podeszwowych poprzez ich prawidłowe uniesienie oraz pod kątem usunięcia przyczyn powstawania, czyli poprzez ustabilizowanie tyłostopia i przywrócenie jego prawidłowej ruchomości. Takie leczenie zapewniają wkładki na płaskostopie poprzeczne FootWave™. Ich budowa zapewnia skuteczne, dwutorowe działanie, dzięki specjalnej konstrukcji:

 • anatomiczne wysklepienie łuków podeszwowych unosi rozcięgno podeszwowe
 • korytko piętowe kontroluje i stabilizuje ruch tyłostopia
 • podwójny amortyzator kierunkowy pięty absorbuje wstrząsy i amortyzuje oraz kierunkuje stopę we właściwy zakres ruchu
 • płaska, stabilna platforma podeszwowa zapobiega niekontrolowanemu ruchu stopy w obuwiu
 • pelota metatarsalna zapewnia dodatkowe odciążenie łuku poprzecznego i kości śródstopia

Uwaga! Nieleczone płaskostopie będzie prowadziło do dalszych deformacji stóp i schorzeń. Najczęstszymi z nich to: palce młoteczkowate, palce młotkowate, palce szponiaste, haluksy, ale również zapalenie rozcięgna podeszwowego, ostroga piętowa.

Wkładki na płaskostopie długości 3/4 - idealne dla kobiet

Choć wkładki FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE mogą z powodzeniem być stosowane przez mężczyzn bez żadnych przeszkód, to projektowane były z myślą o kobietach, tak aby były dopasowane do ich potrzeb. Dlatego nasz zespół medyczny opracował skuteczną wkładkę o długości 3/4. Dzięki temu wkładka zmieści się do lekko zwężanego obuwia (ale pamiętajmy - nadmiernie zwężane obuwie powodujące ściskanie paliczków bardzo negatywnie pływa na stopę i pogłębia płaskostopie!). Również dużo wygodniej przekłada się je z jednej pary butów do drugiej. Dodatkowo wkładki są dyskretne w przypadku obuwia z otwartymi palcami (ale buty muszą posiadać zapiętek, który utrzyma wkładkę w miejscu).

Dlaczego kobiety częściej potrzebują pomocy w leczeniu płaskostopia poprzecznego?

Ze statystyk wynika, iż kobiety są zdecydowanie częściej cierpią na płaskostopie poprzeczne niż mężczyźni. Dzieje się tak z dwóch powodów:

 • Kobiety częściej niż mężczyźni obciążone są tzw. "wiotkością więzadłową", czyli uogólnioną wiotkością tkanek miękkich. To fizjologiczne uwarunkowanie, związane z większym poziomem hormonu o nazwie relaksyna, który przygotowuje ciało kobiety do wydania potomstwa. U większości kobiet wiotkość występuje dłużej w okresie wzrostu dziecięcego (mówimy wtedy u fizjologicznym płaskostopiu i koślawości) i pojawia się ponownie w trakcie ciąży. Dlatego kobiety spodziewające się dziecka często narzekają na ból stóp i mają wrażenie, że stopy rosną (w rzeczywistości opadają łuki podeszwowe a stopa wydłuża się, rozpłaszcza). Wiotkość więzadłowa sprawia, że stopa nie jest w stanie utrzymać całego ciężaru ciała i pogłębia się nadmierna pronacja kompensująca obciążenie, czyli koślawość, która jest bezpośrednią przyczyną płaskostopia poprzecznego.
 • Kobiety częściej niż mężczyźni decydują się na noszenie nieodpowiednich butów, np. obuwia na wysokim, a czasem bardzo wysokim obcasie lub butów zwężanych. Noszenie szpilek i innych butów z uniesieniem przenosi ciężar ciała na przodostopie dodatkowo obciążając głowy kości śródstopia co znacząco przyśpiesza postępowanie płaskostopia i zwiększa ryzyko powstawania deformacji. Dodatkowo częste chodzenie z uniesieniem pięty powoduje trwałe przykurcze ścięgien Achillesa i mięśni brzuchatych - powoduje to bolesność i problemy z utrzymaniem równowagi na płaskim podłożu oraz wpływa negatywnie na biomechanikę ruchu stóp.

Płaskostopie poprzeczne, podłużne, koślawość (nadmierna pronacja) - co je łączy?

Te choroby stóp są ze sobą ściśle powiązane. Ułożenie stóp w nadmiernej pronacji (koślawość) powoduje niewydolność rozcięgna podeszwowego i jego uszkodzenie, co szybko powoduje płaskostopie, zarówno podłużne i poprzeczne. I choć występują osobne i dodatkowe czynniki występowania tych trzech schorzeń, to występowanie jednego z nich powoduje występowanie pozostałych. Stopy zmieniają swój kształt i po jakimś czasie bez leczenia mówimy o tzw. stopie płasko-koślawej. Na szczęście wszystkie te problemy są skutecznie rozwiązywane przez leczenie poprzez wkładki ortopedyczne na płaskostopie FootWave™.

Wkładki ortopedyczne na płaskostopie poprzeczne i podłużne

Bez wątpienia dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE sprawdzą się jako podstawowe leczenie obu tych schorzeń. Należy jednak pamiętać, że są to wkładki długości 3/4, zatem przy zaawansowanym płaskostopiu poprzecznym i podłużnym warto rozważyć wkładkę pełnej długości, aby zapewnić dodatkowe wsparcie i amortyzację przodostopia. Wkładki na płaskostopie pełnej długości znajdziesz w naszej ofercie pod nazwą FootWave™ PŁASKOSTOPIE: [link]. Posiadają one dodatkowo pogłębione korytko, co jeszcze bardziej zwiększa efektywność leczenia, ze względu na większą kontrolę tyłostopia, którego nieprawidłowe ustawienie i ruchomość jest główną przyczyną płaskostopia.

JAK DZIAŁA I JAK JEST ZBUDOWANA WKŁADKA PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE?

Nr Element wkładki Funkcja Co to oznacza?
1 Podwójny amortyzator kierunkowy Absorbuje wstrząsy tyłostopia, kontroluje ruch 3D stawu skokowego, wprowadza prawidłowo w supinację. Zmniejszy się ból pięty a stopy będą pracować we właściwych kierunkach i zakresach ruchu. Zmniejszy się ból pięty a stopy będą pracować we właściwych kierunkach i zakresach ruchu
2 Płaski spód wkładki (platforma podeszwowa) Stabilizacja, wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji. Wkładki nie będą przekręcać się w obuwiu w sposób niekontrolowany podczas chodu, dzięki czemu korekcja i wsparcie będzie zawsze prawidłowe.  Wkładki nie będą przekręcać się w obuwiu w sposób niekontrolowany podczas chodu, dzięki czemu korekcja i wsparcie będzie zawsze prawidłowe
3 Amortyzator przodostopia Amortyzacja głów kości śródstopia. Miękka pelota działa jak poduszka - zwiększy komfort poruszania się oraz zapobiegnie tworzeniu się odcisków (modzeli) w tym miejscu. Miękka pelota działa jak poduszka - zwiększy komfort poruszania się oraz zapobiegnie tworzeniu się odcisków (modzeli) w tym miejscu
4 Głębokie, wyprofilowane korytko piętowe Prawidłowe ustawienie osi kończyny dolnej w pozycji neutralnej, stabilizacja, wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji. Twoje stopy nie będą przekręcać się w trakcie poruszania a nogi będą pracować w prawidłowych osiach (nie będą się koślawić, pięty nie będą "uciekać" na zewnątrz). Twoje stopy nie będą przekręcać się w trakcie poruszania a nogi będą pracować w prawidłowych osiach (nie będą się koślawić, pięty nie będą "uciekać" na zewnątrz)
5 Podparcie łuków podeszwowych Wsparcie dla struktur anatomicznych stopy (odciążenie rozcięgna podeszwowego). Twoje łuki podeszwowe (podłużny i poprzeczny) będą prawidłowo wysklepione, dzięki czemu stopy będą mniej się męczyć i pracować prawidłowo. Twoje łuki podeszwowe (podłużny i poprzeczny) będą prawidłowo wysklepione, dzięki czemu stopy będą mniej się męczyć i pracować prawidłowo
6 Pelota metatarsalna Dodatkowe wsparcie i odciążenie łuków podeszwowych stopy. Zredukuje ból śródstopia i efektywnie przywróci kształt łuku podłużnego i poprzecznego oraz zapobiegnie powstawaniu odcisków i modzeli. Zredukuje ból śródstopia i efektywnie przywróci kształt łuku podłużnego i poprzecznego oraz zapobiegnie powstawaniu odcisków i modzeli
7 Wyściółka z mikrofibry Bezpieczeństwo, higiena, wentylacja, komfort. Miękki materiał zapobiega obtarciom, zapewnia wentylację i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne. Miękki materiał zapobiega obtarciom, zapewnia wentylację i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne.

oie_transparent-3.pngKod produktu
5907222991244
Zastosowanie
odciski, modzele, metatarsalgia, palce młoteczkowate
Rozmiary
XS; S; M; L
Dla kogo
Dla kobiet
Dla mężczyzn
Wszystkie
Choroba
Bóle kolan
Metatarsalgia
Płaskostopie podłużne
Płaskostopie poprzeczne
modzele / odciski
Sprzedaj jako
Para


Załączniki

Pliki do pobrania

FootWave PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE

Pliki do pobrania (733.97k)
Model 3D
Lewy przycisk + przeciągnij: obracanie modelem Prawy przycisk + przeciągnij: przesuwanie modelu Przewijanie rolką: przybliżanie lub oddalanie
Opinie

Napisz swoją opinię

* Pola wymagane

Inni kupili również:

FootWave™ PŁASKOSTOPIE

PALCE MŁOTECZKOWATE, ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA,...

142,00 zł Zobacz więcej
FootWave™ Obuwie...
POLECANE

FootWave™ Obuwie Terapeutyczne HOME granatowy

Obuwie dedykowane do wkładek FootWave

169,00 zł Zobacz więcej
Ćwiczebnik Czyli jak zadbać...
Nowość

Ćwiczebnik Czyli jak zadbać o zdrowie poprzez ruch

Zbiór najbardziej przydatnych, powszechnie zalecanych...

59,00 zł Zobacz więcej
Tabela rozmiarów - dobierz właściwy rozmiar wkładki

EXTRA SMALL XSSMALL SMEDIUM MLARGE LEXTRA LARGE XL
35-38 39-41 42-43 44-45 46-48

Do góry