FootWave™ PŁASKOSTOPIE

PALCE MŁOTECZKOWATE, ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA, PŁASKOSTOPIE


Tabela rozmiarów
Ilość
para
142,00

Suma:
198,00
 •   Wysyłka 24h

  Zamówienia złożone do godziny 12:00 są wysyłane tego samego dnia.

 •   Do darmowej dostawy brakuje 199,00 zł

Opis

FootWave™ PŁASKOSTOPIE

PALCE MŁOTECZKOWATE, ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA, PŁASKOSTOPIE

Zaopatrując się we wkładki FootWave™ PŁASKOSTOPIE:

 • POCZUJESZ ULGĘ W BÓLU PRZEDNIEJ CZĘŚCI STOPY Dzięki specjalnie zaprojektowanemu kształtowi stopa jest dobrze podparta i ból związany z płaskostopiem znika.
 • ZAPEWNISZ WSPARCIE ŁUKÓW PODESZWOWYCH Wkładka posiada podwójny amortyzator kierunkowy tyłostopia, który absorbuje wstrząsy, zmniejszając ból pięty.
 • ZAPEWNISZ WYRÓWNANIE OSI KOŃCZYN DOLNYCH Wkładki FootWave PŁASKOSTOPIE posiadają dodatkową wyniosłość śródstopia (pelotę metatarsalną).
 • ZAPEWNIAJĄ KOMFORT PORUSZANIA SIĘ Miękki materiał wyściółki zapobiega obtarciom i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne. Dzięki wsparciu przywrócisz łuki stopy i zmniejszysz dolegliwości bólowe - nawet dolnego odcinka kręgosłupa.
Koślawość a wkładki ortopedyczne

Najskuteczniejsze wkładki na płaskostopie spośród wkładek ortopedycznych FootWave™

Dolegliwości bólowe związane z płaskostopiem utrudniają codzienne funkcjonowanie i znacząco wpływają na jakość życia. Wkładki ortopedyczne FootWave™ PŁASKOSTOPIE zostały zaprojektowane przez podiatrów (lekarzy specjalistów od stóp) w celu skorygowania nadmiernej pronacji, koślawości stóp i przede wszystkim opadających łuków podeszwowych. Pomagają zmniejszyć dyskomfort nadwyrężonych stóp oraz poprawiają ogólna postawę ciała. Zapewniają idealne biomechaniczne wsparcie podczas codziennych aktywności, w pracy, w szkole.

Poprzez przywrócenie naturalnego wzorca chodu wkładki ortopedyczne FootWave™ łagodzą wiele powszechnych dolegliwości bólowych, takich jak ból pleców i kolan. Dzięki tym wkładkom uzyskasz komfort chodzenia, a Twoje stopy będą mniej zmęczone. Dynamiczne wkładki FootWave™ PŁASKOSTOPIE stabilizują stopę, zwiększają komfort poruszania oraz redukują przeciążenia. Dzięki specjalnie zaprojektowanemu kształtowi stopa jest dobrze podparta, a pogłębione korytko zapewnia dodatkowe ustabilizowanie tylnej części stopy. Wkładki ortopedyczne FootWave™ mogą być stosowane zarówno w przypadku schorzeń, jak i w ramach profilaktyki występowania wady budowy stóp i postawy.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

Szczegóły produktu

Płaskostopie - przyczyny powstawania

Bezpośrednią przyczyną opadnięcia łuków podeszwowych jest utracenie funkcji biomechanicznych i niewydolnośc rozcięgna podeszwowego, które nie jest w stanie dalej unosić kości śródstopia. Najczęściej dzieje się tak na wskutek ułożenia tyłostopia w nadmiernej pronacji, czyli tzw. koślawość, ale możliwe są inne przyczyny jak uraz rozcięgna, ostroga piętowa (zapalenie rozcięgna podeszwowego), itp.

Płaskostopie powoduje dyskomfort poruszania się, sprawia, że "rozpłaszczona" stopa wydłuża i rozszerza się (odczuwa się efekt za ciasnych butów, choć stopa nie urosła). Występuje nadmierne obciążenie kości śródstopia a to może prowadzić do dalszych dolegliwości (haluksów, metatarsalgii, palców młotkowatych / młoteczkowatych).

Należy pamiętać, że płaskostopie i koślawość (tzw. stopa płasko-koślawa) będzie rzutować na całą postawę ciała. Ocena skutków jest jednoznaczna: kolana będą skręcone do wewnątrz (nogi układają się w "X") i będą przeciążone. Dalej, miednica będzie w przodopochyleniu a kolce biodrowe zrotowane, co finalnie będzie prowadzić do bólu dolnego odcinka kręgosłupa i lordozy. Dodatkowo będzie występowało osłabienie mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie równowagi.

Płaskostopiu sprzyja również nadwaga, brak ruchu, dobór nieodpowiednich butów (np. używanie obuwia na wysokim obcasie), niestosowanie profilatycznych wkładek ortopedycznych.

Płaskostopie fizjologiczne i funkcjonalne

Ocena, czy borykamy się z płaskostopiem fizjologicznym czy funkcjonalnym (utrwalonym) nie jest zazwyczaj trudna. W wieku dziedzięcym, w okresie rozwoju, występuje tzw. uogólniona wiotkośc tkanek miękkich, co pozwala na prawidłowe kształtowanie się struktur więzadłowo-mięśniowych w trakcie wzrostu. Luźne więzadła nie są w stanie utrzymać prawidłowo całego ciężaru ciała i występuje wtedy płaskostopie fizjologiczne - jest ono naturalne i poza profilaktyką (np. profilaktyczne wkładki ortopedyczne) nie wymaga leczenia. Powinno zaniknąć ok. 4-6 roku życia u chłopców, nieco później u dziewczynek. Zdarza się, że kobiety są "wiotkie więzadłowo" przez całe życie, co powoduje szybkie utrwalenie się wady.

Więcej o płaskostopiu (poprzecznym i podłużnym) oraz koślawości fizjologicznej u dzieci oraz o doborze wkładek ortopedycznych dla dzieci przeczytasz w naszych materiałach:

Opadające łuki i nadimerana pronacja ->

Płaskostopie podłużne i poprzeczne

Potocznie mówi się, że płaskostopie to opadnięcie łuków podeszwowych: łuku podłużnego i poprzecznego. Rozróżnienie na te dwa typy powstało ze względu na to, że zdarza się, iż poprzeczne występuje przy relatywnie niezłej kondycji łuku podłużnego. Mówimy wtedy o metatarsalgii. Jednakże należy pamiętać, iż nasze stopy nie mają jasno oddzielonych łuków - stopa od strony podeszwowej wysklepiona jest w kształcie kopuły (czaszy). Tym samym osoby z płaskostopiem podłużnym będą odczuwać również problemy w obszarze poprzecznym i na odwrót - osoby z metatarsalgią mogą spodziewać się opadnięcia łuku podłużnego.

Dobra wiadomość jest taka, że oba rodzaje leczy się w ten sam sposób, czyli poprzez:

 • usunięcie przyczyny dysfunkcji rozcięgna podeszwowego (najcześciej koślawość, nadpronacja)
 • usunięcie skutków opadnięcia łuków poprzez ich uniesienie, tj. użycie wkładki na płaskostopie z anatomicznie wyprofilowanymi łukami i/lub pelotą metatarsalną

Wkładka ortopedyczna zapewniająca skuteczną terapię powinna charakteryzować się:

 • dodatkowym wsparciem łuków podeszwowych (unisienie / pelota metatarsalna)
 • korytko piętowe stabilizujące piętę
 • odciążenie i amortyzacja kości śródstopia

Najlepiej zdać się na specjalistę - jego ocena biomechaniczna może być niezbędna przy prawidłowym doborze wkładek ortopedycznych!

Metatarsalgia, czyli płaskostopie tylko poprzeczne?

Tym terminem często określane jest opadnięcie łuków poprzecznych, choć nie zawsze jest to prawidłowe. Te dolegliwości są ze sobą ściśle powiązane, jednak metatarsalgii dodatkowo towarzyszy bolesność kości śródstopia (pieczenie, kłucie, mrowienie). Wynika to z przeciążenia tzw. trzeszczek (są małymi amortyzatorami w stawach w stopie). Dodatkowo mogą pojawić się modzele i odciski, niekiedy bardzo bolesne. Ocena rodzaju deligliwości, jaka dotyka nasze stopy należy do specjalisty - zachęcamy, aby doborze odpowiedniej wkładki ortopedycznej towarzyszył specjalista, który wykona komputerowe badanie stóp i zaleci dodatkowe ćwiczenia i zaopatrzenie.

Jeśli szukasz wkładki dedykowanej na poprzeczne płaskostopie i metatarsalgię, sprawdź model:FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE

FootWave™ PŁASKOSTOPIE...

FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE

ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA, PALCE MŁOTECZKOWATE 

109,00 zł Zobacz więcej

FootWave™ nie tylko wkładki ortopedyczne na płaskostopie

Jeśli szukasz innych modeli, niż wkładki na płaskostopie, to zapoznaj się z pozostałym naszym asortymentem wkładek FootWave™:

 • FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE - wkładki 3/4 ukierunkowane na leczenie płaskostopia poprzecznego i metatarsalgii, idealne do nieco zwężanych butów
 • FootWave™ LADY HIGH HEEL - wkładki na specjalne okazje, kiedy nie możemy sobie odmówić butów na wysokim obcasie
 • FootWave™ KIDS / KIDS SUPI / KIDS SUPI PRO - linia wkładek ortopedycznych dla dzieci (korygujące i profilaktyczne)
 • FootWave™ HALLUX - kiedy potrzebujemy wkładki na płaskostopie i wkładki na haluksy w jednym

Nie tylko wkładki - leczenie uzupełniające

Ważne, aby pamiętać, że wkładki ortopedyczne są skutecznym sposobem walki z opadniętymi łukami, ale nie jedynym. Aby osiągnąć jak najefektywniejszą terapię należy dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń, który zmobilizuje nasze stopy i pomoże przywrócić prawidłowy zakres ich ruchomości. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie i profilu na Facebooku:

Ćwiczenia na płaskostopie ->

Na regenerację rozcięgna podeszwowego, które jest odpowiedzialne za płaskostopie, dobrze wpływają również masaże i umiarkowana aktywność.

Choroby towarzyszące - inne dolegliwości stóp

Często stoimy przed trudnym wyborem odpowiedniej wkładki ortopedycznej - szczególnie, kiedy nasze stopy dotknięte są nie tylko opadniętym łukiem podłużnym czy poprzecznym, ale kiedy występują dodatkowe dolegliwości, jak ostroga piętowa czy haluksy. Pytanie więc brzmi, czy inne wkładki pomogą na płaskostopie podłużne i poprzeczne? Na szczęście odpowiedź to: tak! To dlatego, że dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave™, w większości modeli, zapewniają wymagane elementy w leczeniu tej wady (anatomiczne wyprofilowanie łuków i korytko piętowe). Jednakże, nie wszystkie wkładki posiadają dodatkowe uniesienie metatarsalne, więc wybór wkładki powinien być na podstawie oceny, która dolegliwośc jest dominująca. Np. jeśli mamy bolesne płaskostopie i haluksy w początkowej fazie rozwoju (bez bólu, bunionów) to lepiej wybrać FootWave™ PŁASKOSTOPIE. Jeśli jednak mamy opadnięte łuki ale bez dolegliwości bólowych, za to haluksy nie pozwalają na komfortowe chodzenie, wtedy warto sięgnąć po FootWave™ HALLUX. Najepiej, aby jednak ocena ta leżała w gestii specjalisty, np. ortopedy, fizjoterapeuty czy podologa.

Płaskostopie: odwiedź podologa

Jeśli cierpisz na płaskostopie, to niemal pewnym jest, że na podeszwowej stronie Twoich stóp pojawiły się zgrubienia, niekiedy bolsene. Nazywane są one odciskami, modzelami lub nagniotkami (ocena rodzaju zmiany skórnej nie jest łatwa). Powstają w wyniku nadmiernego nacisku i tarcia, jako reakcja obronna organizmu - skóra rogowacieje, aby chronić się przed uszkodzeniem. W takiej sytuacji powinniśmy udać się do podologa, który zaopatrzy zmiany skórne i przeprowadzi zabieg podologiczny. Pamiętajmy jednak, że usuwanie modzeli i odcisków bez zastosowania wkładek ortopedycznych będzie skutkowało ich nawrotami! Jeśli nie odciążymy stopy, to nadal będzie występować nadmierny nacisk i tarcie łuków poprzecznych. Pamiętajmy zatem, że tylko prawidłowa ocena biomechaniki kończyny dolnej przez podologa (np. komputerowe badanie stóp) jest gwarantem skutecznego leczenia.

Zakupiłeś już wkładki FootWave™ PŁASKOSTOPIE? Zachęcamy do wystawienia opinii - Twoja ocena pomoże innym rozwiązać problem, jakim jest płaskostopie!

JAK DZIAŁA I JAK JEST ZBUDOWANA WKŁADKA PŁASKOSTOPIE?

Nr Element wkładki Funkcja Co to oznacza?
1 Podwójny amortyzator kierunkowy Absorbuje wstrząsy tyłostopia, kontroluje ruch 3D stawu skokowego, wprowadza prawidłowo w supinację. Zmniejszy się ból pięty a stopy będą pracować we właściwych kierunkach i zakresach ruchu. Zmniejszy się ból pięty a stopy będą pracować we właściwych kierunkach i zakresach ruchu
2 Płaski spód wkładki (platforma podeszwowa) Stabilizacja, wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji. Wkładki nie będą przekręcać się w obuwiu w sposób niekontrolowany podczas chodu, dzięki czemu korekcja i wsparcie będzie zawsze prawidłowe.  Wkładki nie będą przekręcać się w obuwiu w sposób niekontrolowany podczas chodu, dzięki czemu korekcja i wsparcie będzie zawsze prawidłowe
3 Amortyzator przodostopia Amortyzacja głów kości śródstopia. Miękka pelota działa jak poduszka - zwiększy komfort poruszania się oraz zapobiegnie tworzeniu się odcisków (modzeli) w tym miejscu.  Miękka pelota działa jak poduszka - zwiększy komfort poruszania się oraz zapobiegnie tworzeniu się odcisków (modzeli) w tym miejscu
4 Głębokie, wyprofilowane korytko piętowe Prawidłowe ustawienie osi kończyny dolnej w pozycji neutralnej, stabilizacja, wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji. Twoje stopy nie będą przekręcać się w trakcie poruszania a nogi będą pracować w prawidłowych osiach (nie będą się koślawić, pięty nie będą "uciekać" na zewnątrz). Twoje stopy nie będą przekręcać się w trakcie poruszania a nogi będą pracować w prawidłowych osiach (nie będą się koślawić, pięty nie będą "uciekać" na zewnątrz)
5 Podparcie łuków podeszwowych Wsparcie dla struktur anatomicznych stopy (odciążenie rozcięgna podeszwowego). Twoje łuki podeszwowe (podłużny i poprzeczny) będą prawidłowo wysklepione, dzięki czemu stopy będą mniej się męczyć i pracować prawidłowo. Twoje łuki podeszwowe (podłużny i poprzeczny) będą prawidłowo wysklepione, dzięki czemu stopy będą mniej się męczyć i pracować prawidłowo
6 Pelota metatarsalna Dodatkowe wsparcie i odciążenie łuków podeszwowych stopy. Zredukuje ból śródstopia i efektywnie przywróci kształt łuku podłużnego i poprzecznego oraz zapobiegnie powstawaniu odcisków i modzeli. Zredukuje ból śródstopia i efektywnie przywróci kształt łuku podłużnego i poprzecznego oraz zapobiegnie powstawaniu odcisków i modzeli
7 Wyściółka z mikrofibry Bezpieczeństwo, higiena, wentylacja, komfort. Miękki materiał zapobiega obtarciom, zapewnia wentylację i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne. Miękki materiał zapobiega obtarciom, zapewnia wentylację i sprawia, że wkładki są bardzo wygodne.

oie_transparent_2.pngKod produktu
5907222991077
Zastosowanie
odciski, modzele, metatarsalgia, płaskostopie, palce młoteczkowate
Rozmiary
XS, S, M, L, XL
Dla kogo
Dla kobiet
Dla mężczyzn
Wszystkie
Choroba
Bóle kolan
Metatarsalgia
Płaskostopie podłużne
Płaskostopie poprzeczne
modzele / odciski
Sprzedaj jako
Para


Załączniki

Pliki do pobrania

FootWave PŁASKOSTOPIE

Pliki do pobrania (840.41k)
Model 3D
Lewy przycisk + przeciągnij: obracanie modelem Prawy przycisk + przeciągnij: przesuwanie modelu Przewijanie rolką: przybliżanie lub oddalanie
Opinie

Napisz swoją opinię

* Pola wymagane

Inni kupili również:

FootWave™ KIDS SUPI PRO

POZIOM 3: STOPA PŁASKO-KOŚLAWA, BÓL...

109,00 zł Zobacz więcej

FootWave™ OSTROGA PIĘTOWA

BÓL PIĘTY, ZAPALENIE ROZCIĘGNA PODESZWY, OSTROGA...

164,00 zł Zobacz więcej
FootWave™ Obuwie...
POLECANE

FootWave™ Obuwie Terapeutyczne HOME granatowy

Obuwie dedykowane do wkładek FootWave

169,00 zł Zobacz więcej
Ćwiczebnik Czyli jak zadbać...
Nowość

Ćwiczebnik Czyli jak zadbać o zdrowie poprzez ruch

Zbiór najbardziej przydatnych, powszechnie zalecanych...

59,00 zł Zobacz więcej
Tabela rozmiarów - dobierz właściwy rozmiar wkładki

EXTRA SMALL XSSMALL SMEDIUM MLARGE LEXTRA LARGE XL
35-38 39-41 42-43 44-45 46-48

Do góry