FootWave™ HALLUX

PALUCH OGRANICZONY, PALUCH KOŚLAWY, BUNION


Tabela rozmiarów
Ilość
para
164,00

Suma:
198,00
 •   Wysyłka 24h

  Zamówienia złożone do godziny 12:00 są wysyłane tego samego dnia.

 •   Do darmowej dostawy brakuje 199,00 zł

Opis

FootWave™ HALLUX

PALUCH OGRANICZONY, PALUCH KOŚLAWY, BUNION

Wkładki ortopedyczne - Najskuteczniejsze wkładki na haluksy spośród wkładek ortopedycznych FootWave™

Dynamiczne wkładki FootWave™ HALLUX zaprojektowano w celu usunięcia skutków dolegliwości (ból, stan zapalny). Wkładki zatrzymują rozwój haluksów, ale przede wszystkim usuwają przyczynę ich powstawania stabilizując i przywracając prawidłową pracę tyłostopia. Pomagają zmniejszyć ból stóp oraz poprawiają ogólną postawę ciała. Dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave™ HALLUX kontrolują nadmierną pronację stopy (koślawość), stabilizują piętę, przywracają prawidłową ruchomość stawu skokowego dolnego oraz mobilizują ruchomość pierwszego promienia (duży palec). Przywracają anatomiczne wysklepienie łuków podeszwowych (uniesienie metatarsalne) Polecane przez lekarzy pierwszego kontaktu, ortopedów, podiatrów oraz fizjoterapeutów.

Zaopatrując się we wkładki FootWave™ HALLUX:

 • ODCZUJESZ ULGĘ W BÓLU DUŻEGO PALCA Wkładki na haluksy zmniejszają nacisk i redukują wstrząsy, chroniąc obszary dużych palców, przodostopia, śródstopia i tyłostopia przed przeciążeniami, znaczącu zmniejszając ból.
 • ZATRZYMASZ ROZWÓJ HALUKSÓW Wkładki na haluksy usuwają przyczynę powstawania tej dolegliwości (koślawe ustawienie tyłostopia w nadmiernej pronacji), dzięki czemu zapobiegają postępowaniu deformacji i zmniejszają ryzyko stanów zapalnych (bunionów).
 • ZABEZPIECZSZ SIĘ PRZED I PO ZABIEGU Warto zastosować wkładkę na haluksy w leczeniu operacyjnym, zarówno jako odciążenie przygotowujące do zabiegu, jak i zabezpieczenie po nim, chroniące przed nawrotem haluksów.
 • PRZYWRÓCISZ KOMFORT PORUSZANIA SIĘ Wkładki FootWave™ HALLUX wykonane są z najlepszej jakości materiałów, zapewniając wygodę dla stóp podczas chodzenia. Amortyzują wstrząsy, zapewniają wentylację i odciążają stopę.
Koślawość a wkładki ortopedyczne

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą

Szczegóły produktu

Haluksy, czyli popularne schorzenie stóp (kości śródstopia dużego palca)

Tzw. „haluks” to dolegliwość objawiająca się wykoślawieniem dużego palca oraz bólem w jego obrębie. W trakcie wykonywania ruchu paluch nie zapewnia odpowiedniego podparcia dla ciała. Ból utrudnia codzienne funkcjonowanie, stopy nie pracują w sposób naturalny. U posiadaczy tej deformacji powoduje problemy w noszeniu i dopasowaniu obuwia.

Hallux, czyli paluch koślawy (lub sztywny/ograniczony) to dolegliwość powstająca na wewnętrznej stronie stopy, której towarzyszy krzywienie dużego palucha, a dokładniej bolesna deformacja przodostopia na poziomie I-szego stawu śródstopno – paliczkowego (MPT I).

Choć istnieje wiele przyczyn powstawania palucha koślawego, to najczęstszą i bezpośrednią przyczyną jest zaburzenie prawidłowej ruchomości stawu skokowego dolnego w jego wszystkich trzech płaszczyznach. W rezultacie prowadzi to do przeciążeń i deformacji powodujących koślawość pierwszego promienia (palucha). Przyczyny pośrednie i sprzyjające powstawaniu haluksów to:

 • stopa płasko-koślawa z utrwaloną, nadmierną pronacją.
 • predyspozycje genetyczne
 • nieodpowiednie obuwie (wysokie obcasy, twarde podeszwy, wąskie czubki)
 • nadwaga
 • urazy i kontuzje
 • wiotkość więzadłowa
 • schorzenia wrodzone (Stopa Mortona)
 • schorzenia towarzyszące (płaskostopie, problemy metatarsalne, koślawość)

Na haluksy - wkładki FootWave™

Często błędnie uważa się, że na haluksy nie ma skutecznego rozwiązania poza zabiegiem operacyjnym. Pamiętajmy jednak, że zabieg jest inwazyjny i takie leczenie powinno być podyktowane konkretnymi wskazaniami, jak trudność w poruszaniu się oraz uporczywy ból, który nieustępuje przy próbie leczenia haluksów innymi, nieinwazyjnymi sposobami. Niestety nie pomoże tutaj aparat prostujący (tylko operacyjnie da się "wyprostować" haluksy, lecz jeśli brak wspomnianych powyżej wskazań, to taki zabieg jest tylko operacyją estetyczną) czy peloty metatarsalne, a osłony żelowe czy silikonowe lub kliny separujące dadzą tylko doraźną ulgę w obrębie schorzenia. Wspomniane aparaty mogą natomiast wyrządzić więcej szkody, siłowo ustawiając tylko duży palce, nie usuwając przyczyny i w oderwaniu od ułożenia reszty części stopy.

Najskueczniejsze rozwiązanie nieinwazyjne to takie, które usuwa nie tylko skutki haluksów, ale przyczyny sprzyjające ich powstawaniu i takim są dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave™ HALLUX. To wkładki na haluksy korygujące ustawienie stóp w taki sposób, aby kości śródstopia mogły pracować w pełnym zakresie swojego ruchu, eliminując przeciążenia poprzez amortyzację. Takie leczenie pozwala przywrócić prawidłowy wzorzec chodzenia osób dotkniętych tą dolegliwością.

Haluksy a płaskostopie

Wkładki ortopedyczne FootWave™ HALLUX przeznaczone są równiez dla osób cierpiących na płaskostopie! Opadnięcie łuków podeszwowych spowodowane są tą samą przyczyną, jaką jest koślawe ustawienie pięty (nadmierna pronacja), a w konsekwencji utracenie funkcji biomechanicznych rozcięgna podeszwowego. Płaskostopie jest często schorzeniem poprzedzającym powstawanie haluksów. Opadnięte łuki powodują przeciążenie śródstopia (kości metatarsalne), w tym przede wszystkim dużego palca stopy. Wkładki na haluksy FootWave™ nie tylko odciążają i przywracają ruchomość stawu dużego palca, ale też posiadają anatomiczne wyprofilowanie łuków podeszwowych (w tym tzw. uniesienie metatarsalne), co odciąża rozcięgno i przywraca jego funkcję. Ponadto, ten rodzaj wkładek (korytkowe) kontroluje ułożenie tyłostopia, co również nie pozwala, aby płaskostopie rozwijało się u osób dotkniętych obiema dolegliwościami (halluksy i płaskostopie).

Czy wkładki na haluksy są odpowiednie dla osób, które mają zdrowe stopy?

Jak najbardziej! Takie wkładki ortopedyczneto idealna profilaktyka, która chroni nas tak, aby nie powstały ani haluksy, ani płaskostopie. Są zdecydowanie skuteczniejsze niż produkty na siłe prostujące paluch czy nakładki silikonowe. Sprawdzą się również lepiej niż wkładki żelowe, które nie zapewniają kontroli tyłostopia i wsparcia łuków podeszwowych. Zastąpią kompleksowo kliny czy peloty metatarsalne, dając pełną ochronę przed haluksami.

Wsparcie w leczeniu - ćwiczenia, zabiegi i inne wyroby na halluksy

W jaki sposób można wesprzeć proces "walki" z haluksami? Co oprócz wkładek? Wkładki ortopedyczne są jednym z najskutecnzieszych sposobów, ale nie jedynym. Pamiętajmy - wkładka to tylko element całego procesu leczenia stopy, która ma haluksy. Warto do terapii włączyć ćwiczenia mobilizujące stopy, rozciągające i poprawiające postawę ciała. Takie ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie oraz na naszym profilu na Facebooku:

Zobacz nasze ćwiczenia ->

Dodatkowo można wesprzeć stopę wyrobami kompresji naprzemiennej na haluksy (np. OS1st BR4). To wykonane z cienkiego i przewiewnego materiału opaski / skarpety kompresyjne, które poprawiają krążenie i odpływ nagromadzonej limfy z obciążonych partii stopy, przyspieszając regenerację i dając ulgę w bólu. Posiadają silikonowe wstawki, które utrzymują opaski w miejscu. Takie opaski można znaleźć w linkach poniżej:

OS1st - Dynamiczne Opaski Kompresyjne

Dla osób o zaostrzonym przebiegu, kiedy haluksy dokuczają najbardziej, sugerujemy wizytę u specjalisty (np. ortopeda, fizjoterapeuta, rehabilitant, podolog). Wizytę najczęściej poprzedzają badania (np. komputerowe badania stóp, RTG), dopasowywane jest odpowiednie zaopatrzenie na haluksy (np. wkładki ortopedyczne, tymczasowe separatory z silikonu, itp.) ale również zabiegi, mające na celu wyciszyć stan zapalny (laser wysoko energetyczny, ultradźwięki, itp.).

Mocno rekomendujemy takie konsultacje - pozwalają one nie tylko ułożyć plan jak wyleczyć haluksy czy dobrać wkładki ortopedyczne, ale też zdiagnozować i leczyć dolegliwości towarzyszące, jak płaskostopie, koślawość, problemy metatarsalne (tzw. metatarsalgia czyli płaskostopie poprzeczne), czy inne choroby stóp.

Pamiętajmy, zdrowe stopy niosą szczęśliwych ludzi, a wkładki na haluksy to pierszy krok do szczęścia dla osób z tym problemem :)

Dlaczego wkładki żelowe nie są dobrym rozwiązaniem?

Wkładka z silikonu czy wykonane z innego miękkiego tworzywa nie jest w stanie ustabilizować stopy, a przede wszystkim tyłostopia (pięty) podczas poruszania się. Co więcej, stopy "pływają" na takiej wkładce, mając utrudnione zadanie w utrzymaniu równowagi i odpowiedniego ułożenia w fazach cyklu chodu. To sprawia, że pogarszają wręcz stan pacjenta i powodują, że haluksy pojawią się szybciej - mimo tymczasowej ulgi, jaką dają miekkie wkładki.

Dzieje się tak, ponieważ przyczyną powstawania haluksów jest nieprawidłowe ułożenie tyłostopia (koślawość, płaskostopie, nadpronacja) - pięta "ucieka" na zewnątrz a staw skokowy do środka. Wkładki żelowe pogłębią ten stan, a celem leczenia i unikania powstawaniu haluksów jest "wyprostowanie" stopy. W tym celu zaprojektowaliśmy korytkowe wkładki na haluksy, które zapobiegają "uciekaniu" stopy i "prostują" ją. Odpowiednim rozwiązaniem na haluksy - wkładki profilowane!

Nie znaczy to, że wkładki ortopedyczne FootWave™ HALLUX nie dadzą uczucia ulgi i komfortu - mają specjalnie zaprojektowane odciążenia i amortyzację w tym celu.

Jeśli masz problem z doborem odpowiednich wkładek ortopedycznych i innych rozwiązań na haluksy, skontaktuj się z nami. Chętnie podpowiemy jakie wkładki i naprowadzimy na odpowiednie leczenie.

Szukasz innych wkładek ortopedycznych?

Jeśli potrzebujesz innych wkładek niż wkładki na haluksy, zapoznaj się z naszą linią medyczną, dedykowaną wybranym schorzeniom stóp:

 • FootWave™ PŁASKOSTOPIE - wkładki na płaskostopie podłużne i porzeczne
 • FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE - wkładka na problemy metatarsalne
 • FootWave™ OSTROGA PIĘTOWA - wkładki na ostrogę / zapalenie rozcięgna podeszwowego
 • FootWave™ KIDS / KIDS SUPI / KIDS SUPI PRO - linia wkładek ortopedycznych dla dzieci (korygujące i profilaktyczne)
 • FootWave™ LADY PREGNA / LADY VERSA / LADY HIGH HEEL - linia wkładek dla kobiet


Kod produktu
5907222991619
Zastosowanie
paluch ograniczony, paluch koślawy, bunion
Rozmiary
XS, S, M, L, XL
Dla kogo
Dla kobiet
Dla mężczyzn
Wszystkie
Choroba
Bóle kolan
Haluksy
Płaskostopie podłużne
Płaskostopie poprzeczne
Sprzedaj jako
Para


Załączniki

Pliki do pobrania

FootWave hallux

Pliki do pobrania (821.22k)
Model 3D
Lewy przycisk + przeciągnij: obracanie modelem Prawy przycisk + przeciągnij: przesuwanie modelu Przewijanie rolką: przybliżanie lub oddalanie
Opinie

Napisz swoją opinię

* Pola wymagane

Inni kupili również:

FootWave™ PŁASKOSTOPIE

PALCE MŁOTECZKOWATE, ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA,...

142,00 zł Zobacz więcej

OS1st HV3 Bunion Bracing Sleeve

Produkt sprzedawany pojedynczo.

92,00 zł Zobacz więcej

BR4 Halux

Produkt sprzedawany jako para.

150,00 zł Zobacz więcej
FootWave™ Obuwie...
POLECANE

FootWave™ Obuwie Terapeutyczne HOME granatowy

Obuwie dedykowane do wkładek FootWave

169,00 zł Zobacz więcej
Tabela rozmiarów - dobierz właściwy rozmiar wkładki

EXTRA SMALL XSSMALL SMEDIUM MLARGE LEXTRA LARGE XL
35-38 39-41 42-43 44-45 46-48

Do góry