W obecnych czasach większość ludzi narzeka na bóle stóp, zmęczone nogi, bóle przeciążeniowe kolan czy kręgosłupa. Często nie jesteśmy świadomi dlaczego powstają te dolegliwości bólowe, często również je bagatelizujemy i nie staramy się znaleźć ich przyczyny.

W obecnych czasach większość ludzi narzeka na bóle stóp, zmęczone nogi, bóle przeciążeniowe kolan czy kręgosłupa. Często nie jesteśmy świadomi dlaczego powstają te dolegliwości bólowe, często również je bagatelizujemy i nie staramy się znaleźć ich przyczyny. Jeżeli jednak chcemy, aby dyskomfort i bóle minęły to najwyższy czas zatrzymać się na chwilę i odkryć ich powód.

Jako marka FootWave nie tylko produkujemy dynamiczne wkładki ortopedyczne. Naszą misją jest zwiększanie świadomości społeczeństwa co do roli naszych stóp w funkcjonowaniu całego organizmu i wskazywanie odpowiedniej ścieżki profilaktyki, leczenia czy rehabilitacji w przypadku jakichkolwiek problemów.

Jeżeli nasze stopy są nieprawidłowo ustawione lub niewłaściwie funkcjonują wpływa to nie tylko na dyskomfort lub powstawanie schorzeń stóp, ale również na przeciążenie w stawie kolanowym czy biodrowym, pochylenie miednicy, przeciążenie dolnego odcinka kręgosłupa, skrzywienie kręgosłupa, dolegliowści obręczy barkowej, bóle karku, a nawet dysfunkcje stawu skroniowo-żuchwowego.

Warto w takim przypadku zastosować SOS w postaci dynamicznych wkładek ortopedycznych. FootWave ma rozwiązanie dla Twoich stóp, aby przywrócić im właściwe ustawienie i pozbyć się dyskomfortu. Wkładki FootWave SUPPORT dzięki swojej budowie w postaci głębokiego wyprofilowanego korytka piętowego, podwójnego amortyzatora kierunkowego, podparcia łuków podeszwowych, płaskiej, stabilnej platformy podeszwowej oraz amortyzatora przodostopia, wpływają na obniżenie dolegliwości bólowych i zmęczenia oraz zwiększenie komfortu poruszania się.

Dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave SUPPORT:

  • dbają o stopy podczas spoczynku oraz w każdej fazie chodu,
  • amortyzując je - absorbując wstrząsy,
  • ustawiając oś całej kończyny dolnej w pozycji neutralnej,
  • stabilizując ją,
  • wspierając stopy,
  • wpływając pozytywnie na cały łańcuch połączeń w ludzkim ciele.

Wkładek SUPPORT możemy, a nawet powinniśmy używać również profilaktycznie, zanim jeszcze pojawią się odczuwalne dolegliwości.

Doświadczenie podiatrów i podologów, z którymi pracuje FootWave zaowocowało stworzeniem dodatkowej korzyści dla użytkowników wkładek.

FootWave Support są dostępne w dwóch wersjach:

  • FootWave SUPPORT w wersji pełnej
  • FootWave SUPPORT w wersji ¾

Różna budowa obuwia (zwężeone czubki, niskie podbicie obuwia, ocieplane obuwie, obuwie z odkrytymi palcami) oraz rożna budowa stopy (wysokie podbicie, deformacje), a także schorzenia stóp sprawiają, że czasami zastosowanie wkładki w pełnym wymiarze nie jest możliwe czy jest po prostu niewygodne i wtedy z pomocą i rozwiązaniem przychodzi model ¾ wkładki, który choć pozbawiony amortyzatora przodostopia (ze względu na swoją krótszą budowę w części przedniej) spełnia wszystkie wcześniej wskazane funkcje wkładki SUPPORT, stanowiącej doskonałe wsparcie dla Twoich stóp i dla całego organizmu.

Wesprzyj swoje stopy z SUPPORT i zacznij #ChodzenieBezBólu!

FootWave™ SUPPORT 3/4

FootWave™ SUPPORT 3/4

PŁASKOSTOPIE, KOŚLAWOŚĆ STÓP I KOLAN

79,00 zł Zobacz więcej
FootWave™ HALLUX

FootWave™ HALLUX

PALUCH OGRANICZONY, PALUCH KOŚLAWY, BUNION

119,00 zł Zobacz więcej
FootWave™ PŁASKOSTOPIE...

FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE

ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA, PALCE MŁOTECZKOWATE 

109,00 zł Zobacz więcej

Również może Cię zainteresować

Kompendium 2021-03-16
Podziel się

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE DO ZADAŃ SPECJALNYCH DLA PAŃ I PANÓW.

Z reguły wkładki ortopedyczne są przeznaczone dla obu płci, czyli są po prostu unisex, bo przecież ich budowa opiera się o zasady anatomii i biomechaniki stóp, które w przypadku kobiet i mężczyzn są takie same. Wychodząc jednak z takiego założenia, problem zaczyna się w momencie kiedy wkładki nie tylko mają być odpowiednie dla stóp, ale również spełniać wymogi dopasowania i niwelowania niedogodności w zależności od używanego obuwia.

Czytaj dalej
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Do góry