Z reguły wkładki ortopedyczne są przeznaczone dla obu płci, czyli są po prostu unisex, bo przecież ich budowa opiera się o zasady anatomii i biomechaniki stóp, które w przypadku kobiet i mężczyzn są takie same. Wychodząc jednak z takiego założenia, problem zaczyna się w momencie kiedy wkładki nie tylko mają być odpowiednie dla stóp, ale również spełniać wymogi dopasowania i niwelowania niedogodności w zależności od używanego obuwia.

OBUWIE ELEGANCKIE, KOZAKI, KOTURNY, PLATFORMY, OBSACY, MOKASYNY... TYLE MOŻLIWOŚCI Z FOOTWAVE LADY VERSA I FOOTWAVE VERSA MAN.

Z reguły wkładki ortopedyczne są przeznaczone dla obu płci, czyli są po prostu unisex, bo przecież ich budowa opiera się o zasady anatomii i biomechaniki stóp, które w przypadku kobiet i mężczyzn są takie same. Wychodząc jednak z takiego założenia, problem zaczyna się w momencie kiedy wkładki nie tylko mają być odpowiednie dla stóp, ale również spełniać wymogi dopasowania i niwelowania niedogodności w zależności od używanego obuwia.

Dlatego też specjaliści marki FootWave, tworzącej dynamiczne wkładki ortopedyczne postanowili zrobić wyjątek dla wkładek unisex (damsko-męskich), wkładek odpowiednich dla obuwia eleganckiego, często niewygodnego dla stóp, ze zwężonymi czóbkami, na obcasie, na koturnie, obuwia twardego, zarówno jesienno-zimowego jak i wiosenno-letniego... i stworzyli wersję damką – LADY i wersję męską – MAN.

Wymogi w pracy, specjalne okazje, moda lub własny niewymuszony niczym wybór sprawia często, że sięgamy po obuwie, które powoduje, że stopa zaraz po włożeniu lub po kilku godzinach użytkowania poddawana jest mniejszym lub większym torturom w postaci:

 • braku amortyzacji (twarda podeszwa)
 • przeciążeń i zmęczenia (brak wyprofilowania)
 • zbytniego nacisku na przodostopie (obcasy)
 • usicku pięt (kozaki)
 • ściśnięciu palców( szpilki, eleganckie obuwie męskie)
 • BÓLU!!!

Od wieków stopa ludzka była przystosowana do poruszania się po naturalnych, miękkich powierzchniach bez żadnych ograniczeń (obuwie) dostosowując się do podłoża i zachowując naturalną neutralną oś kończyny dolnej. Rozwój cywilizacji sprawił, że po pierwsze stopa musiała przyzwyczaić się do pewnej formy zniewolenia w postaci obuwia oraz do trudnego terenu w postaci twardych, płaskich, nienaturalnych powierzchni, po których poruszamy się w codziennym życiu. Dokładając do tego wszystkiego pojęcie zwane modą, często bardzo świadomie poddajemy nasze stopy ciężkiej próbie, nie licząc się z póżniejszymi konsekwencjami typu:

 • oczywiste dolegliwości bólowe
 • schorzenia stóp w postaci np. haluksów (wąskie czubki obuwia)
 • urazy jak np. zapalenie rozcięgna podeszwowego (twarda podeszwa)
 • nieestetyczne odciski czy modzele

Marka FootWave po przeanalizowaniu budowy obuwia eleganckiego kobiet i mężczyzn stworzyła dynamiczne wkładki ortopedyczne, których celem jest zniwelowanie wszystkich negatywnych i niekorzystnych konsekwencji dla stóp, które niesie za sobą używanie tego typu obuwia. I tak powstały dwa nowe modele dynamicznych wkładek ortopedycznych:

1. DLA PAŃ: FootWave LADY VERSA

2. DLA PANÓW: FootWave VERSA MAN

Podstawowym zadaniem tych wkładek jest zwiększenie komfortu poruszania się oraz zniwelowanie dolegliwości bólowych zarówno Pań jak i Panów. Można to osiągnąć w eleganckim i wymagającycm obuwiu jedynie przy zastosowaniu cienkich i delikatnych, a jednocześnie bardzo wytrzymałych wkładek Lady Versa i Versa Man, które idealnie mieszczą się do tego typu obuwia zapewniając:

 • Dodatkową amortyzację stopy, dzięki optymalnemu sposobowi profilowania korytka piętowego
 • Dodatkowe wsparcie stopy, dzięki zastosowaniu wzmocnień od strony podeszwowej
 • Stabilizację stopy, dzięki mocnej platformie podeszwowej
 • Ustawienie całej kończyny dolnej w pozycji neutralnej, dzięki utrzymaniu stopy we właściwej osi
 • Prawidłową pracę stóp i zmniejszenie ich zmęczenia, dzięki odpowiedniemu podparciu łuków podeszwowych
 • Redukcję bólu przodostopia i śródstopia poprzez równomierne rozłożenie ciężaru ciała na całą powierzchnię stopy, dzięki zastosowaniu peloty metatarsalnej w modelu Lady Versa dla Pań (obuwie na obcasie)
 • Właściwą higienę i wentylację stopy, dzięki zastosowaniu wyściółki z mikrofibry
 • Wytrzymałość wkładek (oszczędność dla użytkownika!), dzięki zastosowaniu właściwych materiałów i opcji używania tych samych wkładek w różnym obuwiu.

Komfort, niwelowanie bólu, uniknięcie przykrych konsekwencji dla naszych stóp – to podstawowe cele jakimi specjaliści marki FootWave kierowali się tworząc LADY VERSA i VERSA MAN. Pamiętajmy więc zakładając eleganckie obuwie, obuwie wymagające wysiłku i wytężenia ze strony naszych stóp... podarujmy naszym stopom odrobinę wytchnienia i uniknijmy przykrych deformacji i schorzeń w przyszłości.

Sprawdź naszą propozycję nowych dynamicznych wkładek ortopedycznych dla Pań (FootWave LADY VERSA link) i dla Panów (FootWave VERSA MAN link).

Jeśli używasz eleganckiego, wymagającego obuwia w postaci szpilek, lakierek, platform, obcasów, kozaków, mokasyn, butów ze zwężonymi czubkami, pamiętaj, że oprócz używania go wraz z dynamicznymi wkładkami ortopedycznymi warto po zdjęciu takiego obuwia zastosować mini SOS dla stóp w postaci zimnego prysznica na stopy i delikatnego masażu przy użyciu kremu nawilżającego. Poza użyciem wkładek FootWave ten 5 minutowy zabieg wykonany przez nas samych przyniesie dodatkową ulgę zmęczonym stopom 


Również może Cię zainteresować

Kompendium 2021-03-31
Podziel się

FOOTWAVE SUPPORT ZNACZY WSPARCIE DLA TWOICH STÓP.

W obecnych czasach większość ludzi narzeka na bóle stóp, zmęczone nogi, bóle przeciążeniowe kolan czy kręgosłupa. Często nie jesteśmy świadomi dlaczego powstają te dolegliwości bólowe, często również je bagatelizujemy i nie staramy się znaleźć ich przyczyny.

Czytaj dalej
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Do góry