I choć słowo „prawie” robi wielką różnicę, to w tym porównaniu stóp, serca i mózgu jest dużo prawdy. W dzisiejszych pędzących czasach, stresie, chodzeniu po twardych powierzchniach, chemicznej żywności, gdzie ważniejszą kwestią jest „modnie” niż wygodnie…

I choć słowo „prawie” robi wielką różnicę, to w tym porównaniu stóp, serca i mózgu jest dużo prawdy. W dzisiejszych pędzących czasach, stresie, chodzeniu po twardych powierzchniach, chemicznej żywności, gdzie ważniejszą kwestią jest „modnie” niż wygodnie…

CZYLI O TYM JAK PRAWIDŁOWO O NIE ZADBAĆ DZIĘKI DYNAMICZNYM WKLADKOM ORTOPEDYCZNYM.

I choć słowo „prawie” robi wielką różnicę, to w tym porównaniu stóp, serca i mózgu jest dużo prawdy. W dzisiejszych pędzących czasach, stresie, chodzeniu po twardych powierzchniach, chemicznej żywności, gdzie ważniejszą kwestią jest „modnie” niż wygodnie… organizm ludzki jest bardzo przeciążony i niezwykle ważną kwestią jest jego właściwe traktowanie. I choć jak mawiał Leonardo da Vinci ludzka stopa jest machiną o mistrzowskiej konstrukcji oraz dziełem sztuki, a starożytni Grecy wierzyli, że mieści się w niej dusza…to często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że jest ona przez nas bardzo źle traktowana, zapomniana i zaniedbana (i nie chodzi tu o kosmetyczne kwestie). Człowiek w ciągu dnia wykonuje około 6 tysięcy kroków, a przez całe życie uderza w stopy nawet ponad 10 mln razy, wykorzystując je i nadwyrężając niemiłosiernie, nic im nie dając w zamian.

Stopa składa się z 26 kości otoczonych mięśniami o długości ok. 5,7 metra, 33 stawów, żył, tętnic, nerwów, więzadeł oraz setek tysięcy gruczołów potowych i receptorów, pełni funkcję podporowo-nośną i lokomocyjną. Ze względu na ukształtowanie palców stopy możemy wyróżnić stopę egipską, rzymską i grecką.

Po tym krótkim opisie stopy ludzkiej, od strony od jakiej wcześniej na nią nie patrzyliśmy, można stwierdzić, że stopa jest niezwykle ważnym elementem organizmu człowieka, której od dziś powinieneś poświęcić znacznie więcej uwagi.

Nie ma szybszego i prostszego sposobu na zadbanie o stopy jak poprzez zwiększenie ich wygody, redukcję dyskomfortu i przede wszystkim zatrzymanie i terapię wielu dysfunkcji. Wszystko to można osiągnąć stosując odpowiednie wkładki ortopedyczne. Hmm…wkładki ortopedyczne? Już słychać głosy „przecież moje stopy są ok, przecież ja nie potrzebuję wkładek ortopedycznych, nie mam żadnej choroby…”. Jeszcze do niedawna wkładki ortopedyczne były bowiem postrzegane jako lekarstwo, korekta wady stóp. Nic bardziej mylnego. Z pełnym przekonaniem można stwierdzić, że w dzisiejszych czasach każdy potrzebuje wkładek ortopedycznych. Dla wygody, komfortu, korekty i dla zatrzymania efektu domina w powstawaniu deformacji wynikających z nadmiernych przeciążeń stóp. Poza tym, należy pamiętać, że ciało ludzkie stanowi formę łańcucha kinematycznego, co sprawia, że problem, który zaczyna się w naszych stopach skutkuje przeciążeniami w stawie kolanowym czy biodrowym, niewłaściwą postawą wynikającą z pochylenia miednicy, bólami dolnego odcinka kręgosłupa czy jego skrzywieniem, dolegliwościami obręczy barkowej, bólami karku aż po dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego.

Czy po kolejnym mini wykładzie na temat wagi właściwego funkcjonowania stopy i wpływu nawet najmniejszych dysfunkcji biomechanicznych stopy na pozostałe elementy organizmu człowieka, przekonaliśmy Cię jeszcze bardziej, aby zainteresować się tematem wkładek ortopedycznych? Oby odpowiedź brzmiała: TAK!

To naprawdę niezwykle ważne na każdym etapie naszego życia. Istotne jest, aby wybrać właściwe wkładki ortopedyczne, profesjonalną markę, która rozwiąże problem stóp zarówno dziecka, u którego nie można dopuścić do żadnych zaniedbań, pracownika fizycznego spędzającego długie godziny w ciężkim i twardym obuwiu ochronnym, modnej bizneswoman biegającej na wysokich obcasach przez cały dzień, osoby fit dbającej o swoją kondycję poprzez codzienny trening czy seniora, który oprócz zmęczenia ma jeszcze problem z wrażliwą stopą…


Również może Cię zainteresować

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Do góry