Choć miłośnicy białego szaleństwa uwielbiają zimę i dla niektórych jest to najpiękniejsza pora roku, to niestety dla naszych stóp zimowy czas to jeden z najbardziej przeciążeniowych momentów roku. Zimą nasze stopy narażane są na częste zmiany temperatur, większe obciążenia, mniejszy dopływ powietrza czy też większą potliwość.

Choć miłośnicy białego szaleństwa uwielbiają zimę i dla niektórych jest to najpiękniejsza pora roku, to niestety dla naszych stóp zimowy czas to jeden z najbardziej przeciążeniowych momentów roku. Zimą nasze stopy narażane są na częste zmiany temperatur, większe obciążenia, mniejszy dopływ powietrza czy też większą potliwość.

Wszystko to dzieje się nie tylko za sprawą warunków atmosferycznych, ale również, a może nawet przede wszystkim, za sprawą zimowego obuwia, które z reguły posiada wyższy, wąski i sztywny zapiętek, podeszwę i obcas praktycznie pozbawiony amortyzacji oraz materiał z minimalną wentylacją, który owszem chroni nas przed przemoczeniem i odmrożeniem stóp, ale z drugiej strony może powodować ich obciążenie i dolegliwości bólowe. Dodatkowymi czynnikami, które wpływają negatywnie na stan naszych stóp i potęgują zimowe przeciążenia są: praca w pozycji stojącej, chodzenie po twardych nawierzchniach, podeszły wiek, nadwaga, aktywność fizyczna niedostosowana do możliwości naszego organizmu oraz przebyte kontuzje.

Okolicą, która często przysparza bólu w obuwiu zimowym jest pięta. Ból może być zlokalizowany od strony podeszwowej pięty, z boku bądź w jej tylnej części.

Ulgę w bólu, wygodę i komfort chodzenia może nam przynieść zastosowanie odpowiednich dynamicznych wkładek ortopedycznych. Dynamiczne wkładki ortopedyczne - poprzez swoją budowę taką jak właściwa matryca, wzmocnienia, amortyzatory, punkty podporu czy peloty, korygują ustawienie kończyn dolnych w kierunku prawidłowych wzorców we wszystkich fazach chodu, działając aktywnie również w obciążeniu i wspierając prawidłową pracę aparatu więzadłowo-mięśniowego i stawów.

Idealnym rozwiązaniem na rynku polskim są dynamiczne wkładki ortopedyczne marki FootWave. FootWave już od prawie dwóch dekad zaopatruje klientów i pacjentów z całego świata. Lata doświadczeń, najświeższa wiedza z zakresu biomechaniki kończyny dolnej i analizy chodu oraz współpraca z czołowymi ortopedami, podiatrami i naukowcami pozwoliły na stworzenie dynamicznych wkładek ortopedycznych najwyższej jakości. Wkładki FootWave oddziaływają na stopy podczas stania i poruszania się – w każdej fazie chodu. Prowadzą stopę prawidłowo po naturalnym torze ruchu, zapewniając kończynie dolnej właściwą, naturalną oś. Wkładki Footwave zapobiegają, leczą, zapewniają komfort i przynoszą ulgę stopom, dzięki czemu mogą być używane przez wszystkich po dobraniu ich według indywidualnych potrzeb.

Rozwiązaniem wskazanym dla obuwia zimowego jest najnowszy model wkładek FootWave Versa. Przy zachowaniu wszystkich cech dynamicznych wkładek ortopedycznych, FootWave Versa są niezwykle cienkie, dzięki czemu idealnie dostosowują się do obuwia zimowego i nie powodują żadnego dodatkowego, niepotrzebnego ucisku pomiędzy obuwiem i zwykle grubymi skarpetami, których używamy zimą.

Wkładki FootWave Versa dodatkowo:

Odciążają rozcięgno podeszwowe, przyspieszając jego regenerację, redukując ból i przywracając właściwe funkcje rozcięgna

Redukują zmęczenie i ból stóp

Wpływają pozytywnie na zmęczone i bolące nogi

Posiadają głębokie korytko stabilizujące pietę oraz komfortową wyściółkę z mikrofibry

FootWave Versa mogą być stosowane profilaktycznie jak również leczniczo w przypadku płaskostopia, bólu pięt czy metatarsalgii. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że po zakończeniu zimy ze względu na ich lekką i delikatną konstrukcję mogą być używane w obuwiu typu baleriny, sandały czy obuwie wyjściowe.

Powinniśmy również pamiętać, iż zanim podejmiemy decyzję, co zrobić z bólem pięty, który odczuwamy w obuwiu zimowym, należy bliżej przyjrzeć się tej dolegliwości bólowej i wyeliminować ewentualne schorzenia, które powinien ocenić specjalista. Dynamiczne wkładki ortopedyczne stanowią jedno z ogniw procesu leczenia schorzeń i jeśli jest to jeszcze możliwe powinny one zostać zastosowane również profilaktycznie, przed wystąpieniem danej dolegliwości.


Również może Cię zainteresować

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Do góry