Zestaw ćwiczeń wspomagających leczenie zapalenia rozcięgna podeszwowego (ostrogi piętowej).

 • Masaż rozcięgna podeszwowego
  Siadamy na krześle i toczymy stopą butelkę po podłodze. Ćwiczenie wykonujemy przez 5 minut na jedną i na drugą stopę.
 • Rozciąganie rozcięgna podeszwowego #1
  Siadamy na łóżku(idealne ćwiczenie zaraz po przebudzeniu), nogi wyprostowane przed sobą. Zakładamy zwinięty ręcznik na stopę (dokładnie na śródstopie), trzymając w rękach oba jego końce przyciągamy ręce do klatki piersiowej i przytrzymujemy. Ćwiczenie wykonujemy powoli, delikatnie z utrzymaniem wyprostowanych kolan. Rozciąganie wykonujemy przez 20 sekund i powtarzamy 10 razy na każda stopę.
 • Rozciąganie rozcięgna podeszwowego #2
  Siedząc na krześle, na sofie (np. podczas oglądania telewizji) unosimy palce stóp ku górze i wytrzymujemy w tej pozycji kilka sekund. Czynność powtarzamy kilkakrotnie na jedna i na drugą stopę.
 • Rozciąganie rozcięgna podeszwowego #3
  Stajemy na schodku (w warunkach domowych możemy użyć grubej stabilnej książki), pod palce wkładamy zwinięty ręcznik. Następnie dokonujemy wspięcia na palce obunóż, odrywamy zdrową nogę od podłoża i bardzo powoli opuszczamy pietę bolesnej nogi poza schodek.
 • Rozciąganie łydki – patrz BÓL i PRZYKURCZE ŁYDEK

Również może Cię zainteresować

Aktualności 2020-12-03
Podziel się

Wkładka pełna czy 3/4?

Najważniejsza odpowiedź na wstępie: pod względem medycznym nie ma różnic w efektywności i skuteczności ich działania. Zarówno wkładka pełnej długości, jak i jej krótsza wersja 3/4 będą działały tak samo.

Czytaj dalej
Aktualności 2020-11-25
Podziel się

PODUSZKA SENSORYCZNA DO ĆWICZEŃ FITNESS

Poduszka sensoryczna zwana również sensomotoryczną, beretem, Togu czy dyskiem sensorycznym jest prostym lecz wielofunkcyjnym produktem medycznym, która dzięki swojej budowie (kolce, regulacja ciśnienia) spełnia wiele założeń medycznych potrzebnych przy ćwiczeniach.

Czytaj dalej
Aktualności 2020-10-27
Podziel się

ZŁE NAWYKI, A KONDYCJA NASZYCH STÓP

Największym problemem jest fakt, że często po prostu nie zauważamy naszych stóp i traktujemy je jako element naszego organizmu, który po prostu musi funkcjonować bez zarzutu. Nic bardziej mylnego.

Czytaj dalej
Aktualności 2020-10-08
Podziel się

DOBRE PRAKTYKI U NASZYCH POCIECH

Moment niezwykle dynamicznego rozwoju dziecka to jego pierwszy rok życia, podczas którego aż 4 krotnie zwiększa ono masę ciała i o ponad połowę swoją wysokość. Niezwykle ważna jest jednak obserwacja i kontrola zachowań dziecka przez wszystkie lata jego rozwoju gdyż zagwarantuje to wczesne wykrycie jakichkolwiek zaburzeń i wdrożenie odpowiedniego leczenia, które w konsekwencji zagwarantuje dziecku właściwy rozwój.

Czytaj dalej
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Do góry