Najważniejsza odpowiedź na wstępie: pod względem medycznym nie ma różnic w efektywności i skuteczności ich działania. Zarówno wkładka pełnej długości, jak i jej krótsza wersja 3/4 będą działały tak samo.

Czym różni się wkładka pełnej długości od długości 3/4?

Najważniejsza odpowiedź na wstępie: pod względem medycznym nie ma różnic w efektywności i skuteczności ich działania. Zarówno wkładka pełnej długości, jak i jej krótsza wersja 3/4 będą działały tak samo. Jest tak ze względu na najważniejsze elementy konstrukcyjne wkładki: korytko piętowe stabilizujące tyłostopie w odpowiedniej pozycji, podwójny amortyzator kierunkowy pięty oraz anatomicznie wysklepione łuki podeszwowe - wszystkie te elementy są w obu wkładkach ????

Na czy zatem polega różnica? Przede wszystkim na wygodzie użytkowania. Wkładki 3/4 pozwalają na skorzystanie z lekko zwężanego obuwa, tj. tam gdzie przodostopie wkładki pełnej nie zmieści się. Dodatkowo dużo łatwiej przekłada się je z jednego obuwia do drguiego. Z drugiej zaś strony, pamiętajmy, że przed zastosowaniem dynamicznych wkładek ortopedycznych FootWave™ należy wyjąć wkładki fabryczne z obuwia. Nie zawsze wyściółka pod nimi jest na tyle komfortowa, by korzystanie z wkładek 3/4 było dobrym pomysłem.

Na koniec warto dodać, że nie każdy model ma swój odpowiednik w długości 3/4. I tak, o ile modele PŁASKOSTOPIE i PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE będą działały podobnie, tak samo jak SUPPORT i SUPPORT 3/4, to model HALLUX swojego krótszego odpowiednika się nie doczeka, bowiem na przodostopiu wkładki są ważne elementy funkcjonalne wspierające terapię haluksów.

FootWave™ SUPPORT

FootWave™ SUPPORT

NADMIERNA PRONACJA, BÓLE PRZECIĄŻENIOWE, STOPA...

99,00 zł Zobacz więcej
FootWave™ SUPPORT 3/4

FootWave™ SUPPORT 3/4

PŁASKOSTOPIE, KOŚLAWOŚĆ STÓP I KOLAN

79,00 zł Zobacz więcej
FootWave™ PŁASKOSTOPIE

FootWave™ PŁASKOSTOPIE

PALCE MŁOTECZKOWATE, ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA,...

109,00 zł Zobacz więcej
FootWave™ PŁASKOSTOPIE...

FootWave™ PŁASKOSTOPIE POPRZECZNE

ODCISKI, MODZELE, METATARSALGIA, PALCE MŁOTECZKOWATE

109,00 zł Zobacz więcej

Również może Cię zainteresować

Aktualności 2022-12-28
Podziel się

Wkładki ortopedyczne dla dzieci - wszystko co musisz o nich widzieć

Stopy dziecka nie są takie same jak stopy dorosłego człowieka. Różnią się nie tylko rozmiarem czy wyglądem, ale także układem kostnym, który cały czas rośnie. Oznacza to, że dla prawidłowego rozwoju, stopy dziecka wymagają specjalnego traktowania. Wkładki ortopedyczne FootWave™ KIDS zostały zaprojektowane przez podiatrów (lekarzy specjalistów od stóp) właśnie z myślą o dzieciach. 

Czytaj dalej
Aktualności 2022-10-17
Podziel się

ODCZUWASZ BÓLE W KOLANIE? KONIECZNIE ZBADAJ STOPY!

Zgodnie z raportem - GSK Global Pain Index Report – 2020, aż 93% osób na świecie cierpiało z powodu jakichkolwiek bóli w ostatnim roku, z czego ból kolan stanowił 36% przypadków, plasując się na III miejscu, zaraz za bólem pleców (56%) oraz bólem karku (38%).

Czytaj dalej
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Do góry