FootWave SPORTS, dynamiczne wkładki ortopedyczne dla sportowych profesjonalistów i amatorów.

W czasach kiedy zdrowy styl życia jest modą, dobrym nawykiem czy też pasją i fajną zabawą, coraz więcej osób z różnych powodów zaczyna zamieniać wygodną sofę, czy dodatkowe godziny za biurkiem na aktywność fizyczną w postaci biegania, roweru, siłowni, nordik walkingu czy innych zajęć ruchowych, w tym co, nas bardzo cieszy, z zaangażowaniem coraz szerszej grupy wiekowej od nastolatków do seniorów. Rewelacja! Jedni z nas traktują to jako pasję uczestnicząc w sportowych zawodach, inni po prostu miło spędzają czas dbając przy tym o zdrowie i lepsze samopoczucie. Gratulujemy wszystkim, którzy w większym lub mniejszym stopniu postanowili postawić na zdowie. My jako marka FootWave chcemy towarzyszyć Wam w tej sportowej przygodzie, dbając o to na czym znamy się najlepiej, a mianowicie o Wasze STOPY! Robimy to przy użyciu dynamicznych wkładek ortopedycznych, które są profesjonalnym narzędziem zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu oraz rehabilitacji stóp. Mówiąc o aktywności sportowej, zawsze mamy na myśli dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave SPORTS.

Jeśli należą Państwo do nielicznej grupy osób, które mają w 100% zdrowe stopy to przede wszystkim gratulujemy, a następnie proponujemy przetestowanie naszych wkładek jako profilaktyki w unikaniu schorzeń, kontuzji i dolegliwości bólowych.

Jeśli reprezentują Państwo drugą grupę osób (niestety znacznie większą), która niestety wie co to ból czy zmęczenie i jest aktywna fizycznie, zachęcamy do potraktowanie dynamicznych wkładek ortopedycznych FootWave SPORTS jako wsparcia, komfortu, stabilizacji oraz minimalizacji urazów i dolegliwości bólowych.

Dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave SPORTS są bowiem idealne do:

 • Biegania
 • Treningu
 • Różnego rodzaju aktywności fizycznej
 • Zapobiegania i rehabilitacji kontuzji sportowych
 • Korekcji nadmiernej pronacji stóp
 • Ustwienia kończyn dolnych we właściwej neutralnej osi ruchu
 • Wyeliminowania bóli zmęczeniowych i przeciążeniowych nie tylko stóp, ale również kolan, bioder czy kręgosłupa
 • Zapewnienia komfortu uprawiania sportu

FootWave SPORTS dbają po prostu o nasze stopy. A robią to dzięki doświadczeniu podiatrów, podologów i ortopedów, którzy zaprojektowali ich unikalną matrycę z myślą o minimalizacji obciążenia stóp oraz wyeliminowaniu dolegliwości bólowych.

Używając Footwave SPORTS stosujemy profilaktykę bądź pomagamy w rehabilitacji po przebytych dolegliwościach i kontuzjach takich jak:

 • Shin Splints (ból biegnący wzdłuż krawędzi goleni)
 • zapalenie ścięgna Achillesa (ostry dokuczliwy ból nad piętą w dolnej części łydki oraz opuchlizna)
 • ból przeciążeniowy kolana (rozlany ból w stawie kolanowym pojawiający się podczas wykonywaniu przysiadów, schodzenia/wchodzenia po schodach, długiego biegania)
 • zapalenie rozcięgna podeszwowego (samoistny, szczególnie poranny ból przy okolicy przyśrodkowej, wewnętrznej strony pięty, czyli przy przyczepie ścięgna podeszwowego)
 • ITBS – syndrom pasma biodrowo-piszczelowego (ostry, piekący ból w okolicy bocznej kolana, ok. 3 cm nad stawem kolanowym)
 • LBP – zespół bólowy lędźwiowo-krzyżowego (tępy ból i usztywnienie okolicy lędźwiowej)

A wszystko to dzięki dążeniu przez FootWave SPORTS do wyeliminowania nadmiernej pronacji czy supinacji i ustawienia stopy w najbardziej neutralnej, naturalnej pozycji podczas każdej fazy biegu czy chodu, dbając tym samym o maksymalizację przyjemności jaką powinniśmy odczuwać w trakcie i po aktywności treningowej. (koniecznnie rysunki tłumaczące te pozycje stóp)

Osoby z normalną, naturalną pronacją stanowią tę grupę, która w najmniejszy sposób odczuwa dyskomfort stóp czy całych kończyn dolnych po bieganiu czy wykonywaniu innego typu aktywności fizycznej. Osoby, których pronacja nie jest neutralna i ich stopa nie amortyzuje prawidłowo, odczuwają dolegliwości bólowe, mają obrzęki, a nawet urazy jeśli są aktywnymi biegaczami czy sportowcami. Z tego właśnie powodu tak bardzo istotne jest określenie i zrozumienie własnej formy pronacji i określenie swojej indywidualnej postawy i wzorca chodu (Badanie stóp).

Pronacja stanowi element naturalnej amortyzacji stopy podczas procesu lądowania na ziemi i przetaczania stopy z pięty na palce, ale już nadmierna pronacja, czyli sytuacja gdy stopa zbyt mocno nawraca do środka podczas fazy podporu chodu jest szkodliwa i destabilizuje stopę prowadząc do łańcuchowej reakcji oddziaływującej na całą kończynę, kolano, biodro oraz kręgosłup. Nadmierna pronacja może powodować liczne problemy zdrowotne i urazy kończyn dolnych, ponieważ stopa w nieodpowiedni sposób absorbuje wstrząsy wynikające z uderzenia o ziemię. Podeszwy butów osób z nadpronacją wykazują się nadmiernym zużyciem na wewnętrznej części pięty i części pod śródstopiem, w szczególności również pod dużym palcem.

Supinacja, czy też podpronacja, pojawia się gdy stopa niewystarczająco skręca się do wewnątrz po wylądowaniu na powierzchni ziemi. Może ona prowadzić do dolegliwości bólowych, opuchnięć, podrażnień, w efekcie prowadząc do potencjalnych urazów. Podeszwy butów osób z supinacją są zwykle bardziej starte od zewnętrznej, bocznej strony.

FootWave SPORTS dążąc do utrzymania stopy i kończyny dolnej w neutralnej pozycji zapewnia ponadto:

 • Zwiększoną stabilizację, kontrolę przeciążeń i prawidłowe wsparcie stopy, dzięki formule HARD SHELL, czyli wzmocnionej platformie podeszwowej
 • Amortyzację głów kości śródstopia oraz amortyzację nacisku i przeciążeń, dzięki amortyzatorowi przodostopia w postaci miękkiej peloty
 • Maksymalną absorpcję wstrząsów tyłostopia podczas biegania, chodzenia i aktywności fizycznej oraz kontrolę ruchu 3D (na trzech płaszczyznach) stawu skokowego, dzięki amortyzatorowi kierunkowemu tyłostopia
 • Ustawienie osi całej kończyny dolnej w neutralnej prawidłowej pozycji, stabilizację pięty oraz wyeliminowanie niekontrolowanej rotacji stopy i kończyny dolnej, dzięki posiadaniu głebokiego i wyprofilowanego korytka piętowego
 • Wsparcie i odciążenie rozcięgna podeszwowego oraz wsparcie łuków podeszwowych dzięki nadaniu właściwego profilu łuków
 • Zachowanie higieny, zwiększoną wentylację oraz odprowadzenie wilgoci i termoregulację, dzięki zastosowaniu wyściółki CoolMesh

I choć sport to zdrowie, zawsze wskazana jest podczas jego uprawiania profesjonalna asysta, która w tym przypadku zaczyna się u samego źródła, czyli w naszych stopach. Bądź aktywn@ zimą i pomóż swoim stopom używając dynamicznych wkładek ortopedycznych FootWave SPORTS!


Również może Cię zainteresować

Aktualności 2020-12-03
Podziel się

Wkładka pełna czy 3/4?

Najważniejsza odpowiedź na wstępie: pod względem medycznym nie ma różnic w efektywności i skuteczności ich działania. Zarówno wkładka pełnej długości, jak i jej krótsza wersja 3/4 będą działały tak samo.

Czytaj dalej
Aktualności 2020-11-25
Podziel się

PODUSZKA SENSORYCZNA DO ĆWICZEŃ FITNESS

Poduszka sensoryczna zwana również sensomotoryczną, beretem, Togu czy dyskiem sensorycznym jest prostym lecz wielofunkcyjnym produktem medycznym, która dzięki swojej budowie (kolce, regulacja ciśnienia) spełnia wiele założeń medycznych potrzebnych przy ćwiczeniach.

Czytaj dalej
Aktualności 2020-10-27
Podziel się

ZŁE NAWYKI, A KONDYCJA NASZYCH STÓP

Największym problemem jest fakt, że często po prostu nie zauważamy naszych stóp i traktujemy je jako element naszego organizmu, który po prostu musi funkcjonować bez zarzutu. Nic bardziej mylnego.

Czytaj dalej
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Do góry