NIE MARTW SIĘ - FOOTWAVE LADY PREGNA ZADBAJĄ O STOPY KAŻDEJ KOBIETY W TRAKCIE CIĄŻY, A NAWET TROCHĘ PO NIEJ...

Okres 9-ciu miesięcy ciąży oraz czas po porodzie to bez wątpienia szok dla organizmu kobiety. I choć jedne z Pań przechodzą go w sposób bardzo przyjemny i bezproblemowy, a inne niestety borykają się z różnymi komplikacjami, to trzeba przyznać, że praktycznie żadnej kobiety w ciąży nie ominą zmęczone, bolące i opuchnięte stopy. Stopy, które szczególnie w trakcie tego wytężonego okresu z jednej strony odgrywają istotną rolę, z drugiej natomiast są narażone na różnego rodzaju dolegliwości. Co ważne, wiemy również, iż stan i schorzenia stóp mają istotny wpływ na cały organizm człowieka, więc tym bardziej należy przyjrzeć się ich kondycji i funkcjonowaniu w trakcie ciąży, w celu polepszenia samopoczucia i stanu zdrowia każdej kobiety.

Doświadczenie, badania, obserwacje, a przede wszystkim rozmowy z kobietami w trakcie i po ciąży pozwoliły ekspertom z dziedziny podiatrii, ortopedii i podologii stworzyć dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave Lady Pregna, które mają towarzyszyć kobiecie w trakcie i po ciąży niwelując wszelkiego rodzaju dolegliwości stóp. A jak się okazuje dolegliwości tych jest sporo.

OBCIĄŻENIE STÓP. Zwiększony ciężar ciała kobiety w ciąży sprawia że, stopy zostają obciążone dodatkowymi kilogramami, co prowadzi do ich przemęczenia i bólu. Natomiast przesunięcię środka ciężkości ciała w trakcie ciąży, wymuszając nieprawidłową postawę ciała kobiety, utrudnia zachowanie równowagi i skupia dodatkowe obciążenie właśnie na stopach. Dodatkowo, efekt ciąży nie wpływa korzystnie na stopy, szczególnie jeśli ich stan przed ciążą wskazywał na posiadanie deformacji bądź urazów.

OBRZĘKI STÓP. Utrudniony przepływ krwi w systemie żylnym prowadzi do zatrzymania wody w organizmie kobiety ciężarnej. Zwiększony ciężar ciała oraz ucisk powiększonej macicy na naczynia krwionośne nie ułatwia tej sytuacji, gdzie dodatkowo podniesione ciśnienie tkankowe prowadzi do ucisku naczyń limfatycznych, które uciskają włókna bólowe. W efekcie dochodzi do bolesnych obrzęków.

SKURCZE STÓP. Kobieta ciężarna znacznie częściej narażona jest również na bolesne skurcze, a zgodnie z medycznym nazewnictwem – kurcze stóp i kończyn dolnych. Kurcze w ciąży, pojawiają się z reguły w III trymestrze ciąży i są tymczasowymi zaburzeniami powstajacymi w wyniku wahań gospodarki elektrolitowej, wytężonego wysiłku organizmu spowodowanego utrzymaniem dziecka i dźwiganiem jego ciężaru, a także ucisku ścian macicy na struktury nerwowe, krwionośne i mięśniowe okolic miednicy, powodujące zaburzenia krążenia miejscowego i obwodowego.

SCHORZENIA STÓP. W związku ze zwiększonym poziomem hormonu zwanego relaksyną, który odpowiada za rozluźnienie mięśni macicy, rozluźnione zostają także więzadła całego organizmu w tym także stóp, powodując niejako ich rozpłaszczenie prowadzące często do wrażenia powiększenia rozmiaru stóp nawet o jeden numer, co sprzyja również pogłębieniu lub powstaniu płaskostopia.

STANY ZAPALNE. Wszystkie zmiany w organizmie kobiety w trakcie ciąży, sprawiają, że w stopach kobiety może dochodzić do różnego rodzaju przeciążeń prowadzących do stanów zapalnych zwiększających na przykład możliwość zapalenia rozcięgna podeszwowego , a także pojawienia się bądź nasilenia występowania haluksów.

ZAKWASZENIE ORGANIZMU. Nasilony stres oraz skłonność do nadpobudliwości prowadzą do zakwaszenia organizmu. W stawach, również stóp, dochodzi do odkładania się kwaśnych metabolitów powodujących dolegliwości bólowe.

PROBLEMY PODOLOGICZNE. Dodatkowe kilogramy w ciąży narażają stopy na zwiększony nacisk i obciążenie powodując otarcia, zrogowacenie naskórka, pęcherze, odciski czy wrastające paznokcie. W tym okresie może pojawić się również nadmierna potliwość stóp, która w połączeniu ze zrogowaciałym naskórkiem prowadzi do powstawania skupiska niebezpiecznych, zwłaszcza w ciąży, bakterii.

POPORODOWE BÓLE STÓP. Reakcja autoimmunologiczna, zwiększony poziom prolaktyny i obniżony poziome estrogenu, a także niedobór wapnia w kościach w okresie laktacji prowadzi również w stopach do nagłych, intensywnych dolegliowsci bólowych zwanych artrozą. Dolegliwości te przypominają bóle występujące przy zapaleniu stawów.

Bazując na odczuciach i potrzebach kobiet w ciąży i po porodzie, marka FootWave stworzyła, jako pierwsza w Polsce, medyczne, dynamiczne wkładki ortopedyczne, dedykowane kobietom w ciąży i towarzyszące ich stopom – FootWave LADY PREGNA.

Specjalnie przygotowana matryca wkładek idealnie dba o wymagające stopy kobiet w ciąży, oddziaływując pozytywnie na cały organizm, zgodnie z zasadą, że zdrowe stopy są podstawą zdrowego ciała.

FootWave LADY PREGNA to:

  • WYGODA Odciążenie stóp poprzez właściwą ich amortyzację dzięki zastosowaniu trzech amortyzatorów – tyłostopia, przodostopia oraz dużego palca.
  • BRAK BÓLU Utrzymanie prawidłowej pozycji stóp, wymuszającej prawidłowe ustawienie kończyn dolnych i właściwą postawę ciała kobiety powodujące niwelowanie dolegliwości bólowych kolan, bioder oraz kręgosłupa.
  • POWIEDZ NIE SCHORZENIOM Kontrola nadmiernej pronacji stopy (koślawości), stabilizacja pięty, specjalnie wyprofilowane łuki podeszwowe, prawidłowa ruchomość stawu skokowego oraz ruchomość palucha powodujące zmniejszenie ryzyka bądź zatrzymanie rozwoju płaskostopia czy haluksów w trakcie ciąży.
  • STOP OBRZĘKOM Zmniejszenie dolegliwości bólowych i obrzęków stóp poprzez zapewnienie im komfortu poruszania się we właściwej pozycji i bez ryzyka zbędych nacisków i naprężeń.
  • 100% HIGIENY Odpowiednio dobrane materiały, odprowadzanie wilgoci i przewiewność wkładek zapewniające swieżość stóp każdej kobiecie w ciąży.

Pamiętajmy, że dynamiczne wkładki ortopedyczne FootWave LADY PREGNA to jeden z elementów ciążowego SOS dla stóp. Warto używać ich do każdego typu używanego w ciąży i po ciąży obuwia (te same wkładki bez problemu można przekładać pomiędzy używanym obuwiem) bądź skorzystać z polecanego obuwia domowego, spacerowego i relaksującego, obuwia dedykowanego do wkładek FootWave - Miraclogs, do którego LADY PREGNA pasują idealnie.


Również może Cię zainteresować

Aktualności 2022-12-28
Podziel się

Wkładki ortopedyczne dla dzieci - wszystko co musisz o nich widzieć

Stopy dziecka nie są takie same jak stopy dorosłego człowieka. Różnią się nie tylko rozmiarem czy wyglądem, ale także układem kostnym, który cały czas rośnie. Oznacza to, że dla prawidłowego rozwoju, stopy dziecka wymagają specjalnego traktowania. Wkładki ortopedyczne FootWave™ KIDS zostały zaprojektowane przez podiatrów (lekarzy specjalistów od stóp) właśnie z myślą o dzieciach. 

Czytaj dalej
Aktualności 2022-10-17
Podziel się

ODCZUWASZ BÓLE W KOLANIE? KONIECZNIE ZBADAJ STOPY!

Zgodnie z raportem - GSK Global Pain Index Report – 2020, aż 93% osób na świecie cierpiało z powodu jakichkolwiek bóli w ostatnim roku, z czego ból kolan stanowił 36% przypadków, plasując się na III miejscu, zaraz za bólem pleców (56%) oraz bólem karku (38%).

Czytaj dalej
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Do góry